Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Музична школа імені Святослава Ріхтера – перший мистецький заклад, що впроваджує освітні програми

30.07.2020
Музична школа  імені Святослава  Ріхтера – перший мистецький заклад, що впроваджує освітні програми

З 1 вересня 2020 року в музичній школі навчатимуться за новими освітніми програмами майже третя частина здобувачів освіти.

Заклад  спеціалізованої позашкільної освіти  відтепер має назву «Музична школа  імені Святослава  Ріхтера» Житомирської міської ради.  Статут у новій редакції затверджено сьогоднішнім рішенням  70 сесії  Житомирської  міської ради.

Зі слів директорки музичної школи Людмили Кочевенко, необхідність  прийняття рішення  зумовлена  змінами структури освітнього процесу та приведенням   установчих документів мистецького закладу  у відповідність із Законом України «Про освіту».

«З 2018 року  музична школа розпочала працювати за освітніми програмами, що впроваджуються Міністерством культури України з 2018 року. Це єдиний мистецький заклад у Житомирі та перший в області, який взяв участь в пілотному проєкті Міністерства культури України з  впровадження  освітніх програм в освітній процес початкової мистецької освіти», - розповідає про зміни в освітньому процесі школи Людмила Кочевенко.

Зазначимо, що у школі освітній процес здійснюється за трьома підрівнями початкової мистецької освіти: елементарного, середнього (базового) та поглибленого, а також за загальним мистецьким або професійним спрямуванням.  Сьогодні основний курс навчання в мистецькій школі триває від 6 до 8 років.

Додамо, що основні засади діяльності мистецьких шкіл визначені Положенням про мистецьку школу Міністерства культури України. Також   Концепція сучасної мистецької школи визначає основні засади розвитку початкової мистецької освіти та мистецьких шкіл в умовах освітньої реформи та реформи децентралізації.

Нагадаємо, що в складі структурних підрозділів закладу функціонує народний музей Святослава Ріхтера.