Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

29 січня - День пам’яті учасника АТО Олександра Шахрая

29.01.2020
29 січня - День пам’яті учасника АТО Олександра Шахрая

Олександр Шахрай народився у мальовничому с. Левків під м. Житомиром у робітничій родині. Хлопчик швидко навчився виконувати будь-яку чоловічу роботу, якої в селі завжди вдосталь, був слухняним і самостійним.

Однокласники та вчителі Левківської загальноосвітньої школи пам’ятають Сашка спокійним, товариським, надзвичайно добрим, щирим та щедрим. Після школи хлопець навчався у Житомирському будівельному коледжі. Був призваний на строкову службу до армії, відслуживши у танкових військах, повернувся на навчання. Потім працював за спеціальністю, любив свою роботу, у питаннях будівництва і ремонту завжди вмів знайти вірне рі­шення, тому до його фахової думки завжди дослухалися колеги.

У 2012 році народилася молода сім’я. Для дружини Валентини Олександр назавжди залишиться романтиком, мрійником і в той же час мужнім і розсудливим. «Він знав, що я боюся висо­ти, і освідчився у коханні на даху багатоповерхівки. Це було так незвичайно: квіти, свічки, нічне небо і чудовий краєвид рідного міста... З ним я нічого не боялася.» Скільки планів на життя було в Олександра з дружиною: чудові діти, затишний дім, збудова­ний власними руками, улюблена робота...

Повістка про мобілізацію прийшла в сім'ю Шахрай у берез­ні 2014 року. Олександр не залишився осторонь, не ховався: «Треба, то треба. Хто, як не я?». Потрапив у 30-ту окрему механізовану бригаду, спочатку був призначений навідником у танковому екіпажі, а вже через три місяці став командиром. Під час перебування у зоні військових дій Олександр завжди був патріотично налаштований, не жалівся і не шкодував про свій вибір, не ховався за спинами побратимів, з гідністю ви­конував свій військовий обов'язок перед Батьківщиною.

29 січня 2015 року близько 13-ї години в танк, який знахо­дився на вулиці Нєкрасова у м. Вуглегорську Донецької облас­ті, потрапив ворожий снаряд, а від нього здетонував боєкомп­лект танка. Командир танка Шахрай Олександр Васильович загинув разом зі своїм екіпажем.

Не здійснилися мрії, не втілилися життєві плани... Пішов у вічність Герой, захистивши своїм життям наші мрії.

Герої не вмирають!

 

Довідково:

Дата народження: 17.02.1984р.
Місце народження: с. Левків
Житомирського р-ну
Житомирської обл.
Нагороди: орден «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно)