Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У Житомирі рівень інтенсивності епідемічного процесу ГРВІ оцінюється, як низький

17.01.2020
У Житомирі рівень інтенсивності епідемічного процесу  ГРВІ оцінюється, як низький

Рівень інтенсивності епідемічного процесу ГРВІ оцінюється, як низький - інтенсивний показник захворюваності на ГРВІ знаходиться нижче епідемічного порогу.

Рівень захворюваності населення м. Житомир на ГРВІ станом на 16.01.2020 становить 672,3 на 100 тис. населення, що на 23,4% нижче порогового рівня захворюваності.

Всього за останній тиждень захворіло на ГРВІ 603 дорослих (34%) та 1172 дитини (66%), із них:

  • 0-4 р. – 509 дітей
  • 5-14 – 587 дітей
  • 15-17 – 76 дітей

На стаціонарному  лікуванні  перебувало 94 чол. (18 – дорослих, 76 - дітей).

Водночас у м. Житомир стали реєструватись випадки грипу типу А (H1N1) пандемічний.

Перший випадок грипу у м. Житомир зареєстровано 14.11.2019 року.

Всього за поточний епідемічний сезон зареєстровано у м. Житомир 23 випадки грипу у дорослих та 1 випадок – у дитини, із них у 10 випадків підтверджено лабораторно вірус грипу типу А /H1N1/.

На жаль, мають місце випадки смерті від грипу та його ускладнень.

Станом на 16.01.2020 зареєстровано 3 випадки смерті по м. Житомир. У всіх померлих лабораторно підтверджено вірус типу А (H1N1) пандемічний, діагностувалась грипозна пневмонія та були супутні захворювання. Даних про наявність у них щеплень проти грипу немає.

Нагадуємо, що грип має симптоми, які схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), але є набагато небезпечнішим. Тому перші ж симптоми вимагають особливої уваги.

Грип — це високозаразне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті. Найчастішим ускладненням грипу є пневмонія, яка іноді може лише за 4-5 днів призвести до смерті хворого.

Основним заходом профілактики захворювань та попередження  епідемічних ускладнень з ГРВІ та грипу залишається вакцинація, в тому числі осіб з груп епідемічного ризику (медичних працівників, працівників закладів освіти, торгівлі, транспорту, сфери обслуговування, учнів та студентів тощо) та медичного ризику (осіб з хронічними захворюваннями серцево-судинної та дихальної систем).

Вакцинуватися можна упродовж всього епідемічного сезону. Всупереч поширеному міфу, це не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу.

У м. Житомирі щеплення проти грипу проводяться в щеплювальних кабінетах амбулаторій сімейного лікаря комунального підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Житомирської міської ради за кошти підприємств та власні кошти громадян.

Станом на 16.01.2020 вакцина проти грипу є в наявності в Аптеці № 9 ТОВ «Первоцвіт Фарм» за адресою: вул. Чуднівська, буд. 129 В, м. Житомир, телефон: 0412 - 24-47- 77.

За інформацією управління охорони здоров’я міської ради