Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Запрошується громадськість на доопрацювання Рекомендацій до Уряду від органів місцевого самоврядування щодо підвищення кліматичних амбіцій

21.01.2020
Запрошується громадськість на доопрацювання Рекомендацій до Уряду від органів місцевого самоврядування щодо підвищення кліматичних амбіцій

Громадська організація Центр Суспільних Комунікацій та Українська Кліматична Мережа у співпраці з Асоціацією міст України у Комітеті Верховної ради з питань екологічної політики та природокористування проведуть форум «Підвищення кліматичних амбіцій органів місцевого самоврядування та молоді» 27 лютого 2020 року. Організатори нададуть пропозиції до Уряду “Рекомендації щодо вдосконалення Національно-визначеного внеску (НВВ) в рамках Паризької кліматичної угоди та поліпшення комунікації щодо цього процесу широкій громадськості”. 

“Центр Суспільних Комунікацій з партнерами запрошують на доопрацювання публічного документу органи місцевого самоврядування, громадський сектор, в тому числі жіночі та молодіжні організації, медіа, еко-активістів”, - закликає ініціаторка заходу, учасниця COP25 з міста Житомира Ірина Ярмоленко.

Ознайомитися з першою версією документа можна тут https://docs.google.com/document/d/11wbThUL-gM6wg9zYzxdELkxLEjnl9yKy/edit?fbclid=IwAR0mbPfEfh7a2fkQp-RNK5Y1pxVK9FDOvz-_uaEb9jer8EDiV5vUIuygZso#. Щоб надати свої пропозиції, необхідно їх надіслати до 17 лютого 2020 року на електронну пошту center7ck@gmail.com .

В документі є преамбула з посиланням на останній звіт ООН про скорочення викидів за 2019 рік та неамбітну ціль України у питаннях скорочення викидів. Також в документі підписанти аргументують важливість сприйняття місцевих органів влади як ключових гравців у реалізації плану кліматичних заходів на збереження територій, залучення молоді та жінок до прийняття рішень і реалізації заходів на вирішення кліматичних питань, сприйняття  молоді не просто як спеціальної групи інтересів, а як динамічної групи людей, які заслуговують не лише на консультування, а й на представництво. Згадують про важливість використання потенціалу екосистем для зменшення викидів парникових газів, збереження та покращення біорізноманіття, внеску сільського господарства у зміну клімату та важливості розробки стратегії зменшення викидів від сільського господарства, але зі збереженням його життєздатності. 

Автори першої версії публічного звернення говорять, що, важливо  підтримувати спільний курс на захист нашої планети. Додатково до Звернення, яке планують передати організатори заходу, підтримують “Дорожню карту кліматичних цілей для України до 2030 року. Бачення громадськості”, - перелік цілей у різних секторах економіки задля скорочення викидів парникових газів. Громадські організації та незалежні експерти пропонують Уряду та Верховній Раді перелік цілей та завдання, які дадуть змогу досягти поставлених цілей  до 2030 року, що мають призвести до амбітного внеску України для вирішення проблеми зміни клімату та поліпшення позиції України на міжнародній кліматичній арені.