Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

При зверненні за наданням державних соціальних допомог та житлових субсидій потрібно подавати достовірну інформацію

28.01.2020
При зверненні за наданням державних соціальних допомог  та житлових субсидій  потрібно подавати достовірну інформацію

Адресна соціальна допомога є одним з основних інструментів подолання бідності, тому для соціальної підтримки малозахищених верств населення у нашій державі реалізуються програми державної соціальної допомоги та житлових субсидій.

Основне завдання органів соціального захисту населення – забезпечення адресності надання допомоги та цільового використання коштів державного бюджету. Наша діяльність спрямована на максимальний захист малозабезпечених громадян.

Збільшення кількості одержувачів допомог і розміру соціальних виплат потребує посилення контролю за здійсненням виплат та цільовим використанням одержаних сум. Функцію контролю за використанням коштів виконують державні соціальні інспектори управлінь соціального захисту населення.

Нагадуємо, що кожний громадянин при поданні заяви про призначення соціальної допомоги або житлової субсидії письмово дає згоду на збір та перевірку інформації про доходи та майновий стан. Перевірки проводяться шляхом подання запитів до Державної фіскальної служби України, територіального сервісного центру МВС у Житомирській області, Державної прикордонної служби України, Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та інших установ та організацій.

У 2019 році державними соціальними інспекторами управлінь соціального захисту населення Богунського та Корольовського районів виявлено 240 випадків надання недостовірної інформації одержувачами різних видів допомог, як наслідок – сума надміру виплачених коштів з державного бюджету складає 1 млн. 228,1 тис. грн.

Найбільш поширеними випадками порушень є:

1. Сім’я звернулась за наданням житлової субсидії. В період дії призначеної субсидії було придбано автотранспорт, вартість якого перевищує 50 тисяч гривень, про що не було повідомлено управління у 30-ти денний строк. Як наслідок, – управління припиняє надання субсидії даному домогосподарству, а право на отримання субсидії наступає лише у наступному опалювальному (неопалювальному) періоді. А у разі повідомлення про придбання майна у визначені терміни сім’я користувалась би субсидією до закінчення її терміну. Це також стосується інших змін у домогосподарстві (реєстрація та зняття з реєстрації, отримання спадщини, зміни у сімейному стані та інше), про які потрібно повідомити управління протягом 30-ти календарних днів з дня їх виникнення.

2. Сім’я звернулась за призначенням допомоги малозабезпеченим сім’ям та не вказала у декларації наявність іншого житлового приміщення, яке перебуває у власності. Як наслідок, – допомога припиняється, надміру виплачені кошти повертаються, а право на звернення наступає лише через 6 місяців.

Попередити отримання зайвих коштів не складно. Потрібно лише усвідомлювати особисту ступінь відповідальності та надавати повну, достовірну інформацію про доходи та майновий стан.

Спеціалісти управлінь соціального захисту населення Богунського та Корольовського районів департаменту соціальної політики Житомирської міської ради завжди готові надати кваліфіковану відповідь на питання, які відносяться до їх компетенції.