Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У Житомирі зроблять більш безпечним пересування пішоходів навколо шкіл

03.02.2020
У Житомирі зроблять більш безпечним пересування пішоходів навколо шкіл

 

Комісія з безпеки дорожнього руху прийняла рішення щодо покращення шкільної мобільності. Під час засідання комісії, що відбулось 31 січня 2020 року були обговорені питання найбільш небезпечних ділянок для пересування пішоходів навколо загальноосвітніх шкіл №8 (майдан Згоди, 5) та №36 (вул. Домбровського, 21) в місті Житомирі. За результатами обговорення було прийнято рішення:

  • облаштувати елементи зниження швидкості автомобілів в зонах навколо ЗОШ №8 і ЗОШ №36;
  • встановити антипаркувальні стовпчики вздовж тротуарів на проблемних ділянках;
  • оновити розмітку та знаки.

Проблемні ділянки, що обговорювалися на комісії, були ідентифіковані у жовтні-листопаді 2019 року шкільними комітетами мобільності ЗОШ №8 та ЗОШ №36, створеними в рамках проєкту «TUMI: шлях до школи». Діти, батьки та вчителі провели пішохідний аудит інфраструктури навколо шкіл та визначили найбільш небезпечні ділянки пересування пішоходів. Результати дослідження були представлені 21 листопада 2019 року  в сесійній залі Житомирської міської ради, а вже в грудні перелік небезпечних ділянок на шляху до навчальних закладів, що створюють незручності та підвищують рівень небезпеки для учасників дорожнього руху і насамперед дітей, було передано на розгляд виконавчим органам міської ради для вирішення відповідних питань у 2020 році.

Нагадаємо, що у вересні 2019 року в результаті відкритого конкурсу учасниками проєкту «TUMI: шлях до школи» стали навчальні заклади: ЗОШ№8, ЗОШ№36, Житомирський екологічний ліцей №24 і Вересівська ЗОШ. Метою проєкту є створення безпечних умов пересування до навчальних закладів Житомирської міської об’єднаної територіальної громади та стимулювання дітей пересуватися більше пішки та на велосипеді.

Проєкт «TUMI: шлях до школи» впроваджується комунальною установою «Агенція розвитку міста» Житомирської міської ради за фінансової підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва  (GIZ) GmbH.

Наразі в рамках проєкту «TUMI: шлях до школи» розробляються інфраструктурні рішення для найбільш небезпечних ділянок навколо шкіл, що є учасниками проєкту. Планується, що у вересні 2020 року діти підуть до своїх навчальних закладів із новою, більш безпечною інфраструктурою.