Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

ГО “Дивосвіт” та департамент соціальної політики Житомирської міської ради підписали меморандум про співпрацю у сфері реалізації соціальних та освітніх проєктів для людей поважного віку

07.02.2020
 ГО “Дивосвіт” та департамент соціальної політики Житомирської міської ради підписали меморандум про співпрацю у сфері реалізації соціальних та освітніх проєктів для людей поважного віку

Про медійну і цифрову грамотність, впровадження освітніх проєктів для людей поважного  віку йшлося сьогодні в  міській раді.   

7 лютого  ГО «Дивосвіт»  та департамент соціальної політики Житомирської міської ради підписали меморандум про співпрацю у сфері  реалізації соціальних та освітніх проєктів для людей поважного віку. Сторони об’єднують зусилля щодо виконання плану заходів “Стратегії державної політики з питань здорового та активного довголіття населення на період до 2022 року”. Йдеться про формування політики навчання людей  поважного віку впродовж життя.

 Відмічаючи напрямки та форми такої співпраці, учасники зустрічі говорять про  проєкт  “Медійна грамотність для людей поважного віку”, метою якого є навчити людей орієнтуватись в інформаційному просторі та  розвивати навички критичного мислення, сприймаючи інформацію. Спільні заходи та проєкти будуть реалізовуватися  задля залучення громадян  поважного віку до участі в освітніх процесах, розширення можливостей оволодіння новими професійними та загальноосвітніми навичками, зокрема у сферах сучасних комунікацій, комп’ютерної та інформаційної грамотності.

Під час зустрічі також було представлено  Національну онлайн-платформу з цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта» Міністерства та Комітету цифрової трансформації України. Як зазначають учасники зустрічі,  позиція  держави полягає в тому, що цифрова грамотність необхідна кожному незалежно від віку. На зазначеній  онлайн-платформі українці зможуть безкоштовно пройти онлайн-курси із цифрової грамотності.   За словами Лариси Харчук, директорки  КЗ “Централізована бібліотечної системи ЖМР, важливими суб'єктами медійно-інформаційної освіти є бібліотеки. Тут можна освоїти цифрову  та медійну грамотність.  «Це не тільки дало можливість  бібліотекам бути корисними для громади Житомира.  Завдяки проєкту  «бібліотеки  ожили». За 5 років 800 студентів освоїли комп’ютерні курси і долучилися до різноманітних наших проєктів», - відмічає Лариса Харчук.

Під час сьогоднішньої зустрічі  таукож було підбито підсумки благодійного танцювального балу,  що проходив 17 січня  у  приміщенні Житомирської міської ради на підтримку підопічних Житомирського геріатричного пансіонату. Організаторами зазначено, що зібрано було  6 736 грн, за які придбають засоби для особистої гігієни та бактерицидний випромінювач.