Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Про визначення ціни на послуги з управління багатоквартирним будинком

12.02.2020
Про визначення ціни на послуги з управління  багатоквартирним будинком
Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» визначає особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку, регулює правові, організаційні та економічні відносини, пов’язані з реалізацією прав та виконанням обов’язків співвласників багатоквартирного будинку щодо його утримання та управління (далі – Закон № 417-VIII).
Згідно із статтею 9 Закону № 417-VIII управління багатоквартирним будинком здійснюється його співвласниками.
За рішенням співвласників усі або частина функцій з управління багатоквартирним будинком можуть передаватися управителю або всі функції — об’єднанню співвласників багатоквартирного будинку (асоціації об’єднань співвласників багатоквартирного будинку).
 
Співвласники приймають рішення щодо управління багатоквартирним будинком на зборах у порядку, передбаченому цією статтею.
До повноважень зборів співвласників належить прийняття рішень з усіх питань управління багатоквартирним будинком, зокрема, про визначення управителя та його відкликання; затвердження та зміну умов договору з управителем;обрання уповноваженої особи (осіб) співвласників під час укладання, внесення змін та розірвання договору з управителем, здійснення контролю за його виконанням; визначення повноважень управителя щодо управління багатоквартирним будинком; визначення ціни послуги з управління багатоквартирним будинком.
Не є обов’язковим зазначення у протоколі одночасно усіх перелічених питань. Для дотримання наявності в протоколі рішень з питань визначення управителя та його відкликання, затвердження та зміну умов договору з управителем буде достатнім наявність у такому протоколі одного із перелічених питань, наприклад: «щодо визначення управителя», «щодо затвердження умов договору з управителем», «щодо зміни умов договору з управителем».
 
Рішення зборів співвласників оформляється протоколом, який підписується усіма співвласниками (їх представниками), які взяли участь у зборах, кожен з яких ставить підпис під відповідним варіантом голосування («за», «проти», «утримався»), за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної житлової політики.
Форма Протоколу зборів співвласників багатоквартирного будинку, затверджена наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 25.08.2015 № 203 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 08.09.2015 № 1083/27528), є уніфікованим документом, прийнятим з метою забезпечення єдиного підходу до оформлення прийнятого рішення співвласників багатоквартирного будинку.
 
Ціна послуги з управління багатоквартирним будинком встановлюється з розрахунку на один квадратний метр загальної площі житлового або нежитлового приміщення та включає:
1)витрати на утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території і поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку відповідно до кошторису витрат на утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території;
2)винагороду управителю, яка визначається за згодою сторін. 
 
 Кошторис витрат на утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території є невід’ємною частиною договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком.
Кошторис витрат на утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території враховує обов’язковий перелік робіт (послуг), а також періодичність виконання (надання) робіт (послуг) з утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території.
 
Отже, вартість послуг з управління багатоквартирним будинком визначається відповідно до вищенаведених вимог законодавства. При цьому механізмів державного регулювання стосовно ціни на послугу з управління багатоквартирним будинком законодавством не передбачено. Відтак, формування ціни на цю послугу Кабінетом Міністрів України не затверджується, розрахунок ціни управителем до уповноважених органів (органу місцевого самоврядування)  для встановлення  не подається.
 
  За інформацією  управління житлового господарства Житомирської міської  ради