Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

«Муніципальна няня»: хто має право на компенсацію та що для цього потрібно

14.02.2020
 «Муніципальна няня»: хто має право на компенсацію та що для цього потрібно

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 30 січня 2019 року № 68 «Деякі питання надання послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» починаючи з 1 січня 2019 року надається відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років у розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, встановленого станом на 1 січня відповідного року.

Станом на 1 січня 2020 року розмір прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років становить 1779,00 грн. Відшкодування вартості послуги «муніципальна няня» є щомісячною адресною компенсаційною виплатою одному з батьків (усиновлювачів), опікуну дитини до трьох років. Право на отримання відшкодування вартості послуги «муніципальна няня» мають:

–  громадяни України;

– іноземці без громадянства, які є батьками (усиновлювачами), опікунами дитини до трьох років і на законних підставах проживають на території України та уклали договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років з муніципальною нянею.

Відшкодування вартості послуги «муніципальна няня» не надається батькам – вихователям дитячих будинків сімейного типу, прийомним батькам, якщо вони отримують грошове забезпечення відповідно до чинного законодавства.

Перелік необхідних документів для відшкодування послуги:

– заява, яка складається з двох частин, - про надання компенсації послуги «муніципальна няня» та перерахування коштів для компенсації послуги «муніципальна няня»;

– копія договору між отримувачем послуги «муніципальна няня» та муніципальною нянею;

– документ, що підтверджує витрати на оплату муніципальній няні послуги «муніципальна няня» (чек, розрахункова квитанція, виписка з банківського рахунку);

–  копія свідоцтва про народження дитини;

– копія документу, що посвідчує проживання на території України (для іноземців);

– копія рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі створення) ради, сільської, селищної ради об’єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

Хто може бути муніципальною нянею ?

Муніципальна няня, це будь-яка фізична особа - підприємець, яка зареєструвала свій вид діяльності згідно з КВЕД 97.00, КВЕД 88.91, або юридична особа КВЕД 78.20, КВЕД 85.10, яка надає послугу з догляду за дітьми, та з якою укладено договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років.  

Чи може бути такою нянею бабуся або дідусь ?

 Так, за умови, що вони офіційно зареєстровані фізичною особою підприємцем та з ними укладено договір по наданню послуги з догляду за дітьми.

Як укладається договір?

Договір укладається у письмовій формі між одним із батьків або опікунів дитини до трьох років та муніципальною нянею. У договорі має бути визначено, зокрема, - назву послуги, її обсяг із зазначенням конкретних заходів, умов та строку її надання, вартість, періодичність оплати, відповідальність сторін.

А якщо в сім’ї двоє дітей до трьох років, як буде призначатись компенсація?

Компенсація послуги «муніципальна няня» виплачується отримувачу послуги у розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, встановленого на 1 січня відповідного року, за кожну дитину, яку доглядає муніципальна няня. Відповідно повинні бути укладені договори на кожну дитину.

На який період буде нараховуватись така компенсація  та як виплачуватись?

 Компенсація послуги «муніципальна няня» призначається на строк здійснення догляду за дитиною до трьох років, визначений у договорі  і виплачується щомісяця на підставі поданих отримувачем послуги документів, що підтверджують витрати на оплату послуги «муніципальна няня».

 Акцентуємо увагу, що для безперебійного отримання коштів отримувачі послуги «муніципальна няня» повинні щомісяця, до 5 числа подати, до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації документи, що підтверджують проведені розрахунки з муніципальною нянею за надані послуги.

У разі неподання в установлений строк документів, що підтверджують оплату муніципальній няні, виплата компенсації послуги припиняється.

Протягом 2019 року до управлінь соціального захисту населення Корольовського та Богунського районів департаменту соціальної політики Житомирської міської ради за відшкодуванням вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» звернулося - 45 осіб, які здійснюють догляд за 51 дитиною.

З початку 2020 року за вищезазначеною виплатою звернулось 14 осіб, які здійснюють догляд за 15 дітьми.

 За інформацією департаменту соціальної  політики Житомирської міської ради