Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

ОСББ готуються до зими

26.07.2017
ОСББ готуються до зими

Сьогодні, 26 липня, в міській раді зібрались понад сто керівників ОСББ Житомира на зустріч із посадовцями міської ради, фахівцями КП «Житомиртеплокомуненерго», інспекції енергонагляду, управління ДАБК з метою обговорити процес підготовки будинків до опалювального сезону.

«Багатоповерховий будинок - це цілий комплекс інженерних мереж, які потребують постійного обслуговування та специфічних знань для управління процесом опалювання, тому голови ОСББ мають розуміти, що з цим комплексом мереж робити та де отримати фахову допомогу та консультацію», - наголосив Олександр Фещенко, заступник Житомирського міського голови.

Фахівці КП «Житомиртеплокомуненерго» надали головам ОСББ інформацію про необхідні дії та заходи з підготовки будинків. Перш за все, необхідно слідувати умовам «Правил підготовки теплових господарств до опалювального періоду», який затвердив Уряд.

«Підготовка до сезону має розпочинатись вже у квітні. Має бути складений план заходів із підготовки систем опалення. Сьогодні велику увагу потрібно приділити промивці системи, комплектації манометрами та термометрами. Підвал повинен буди прибраний та сухий, аби фахівці мали доступ до мереж», - переконував Анатолій Бондарчук, начальник теплової інспекції КП «Житомиртеплокомуненерго».

Крім того, ОСББ має підписати угоди про співпрацю із компанією постачальником послуг та сервісною компанією. Після виконання цих вимог, голова ОСББ має звернутись до компанії постачальника теплоносія з проханням перевірити готовність будинку до подачі тепла.

«Із понад 200-т ОСББ Житомира з проханням перевірити готовність до зими, до нас звернулись лише 4 будинки. Всі ОСББ мають пройти нашу перевірку, і буде краще, якщо ми зробимо це раніше», - переконував Анатолій Бондарчук, начальник теплової інспекції КП «Житомиртеплокомуненерго».

Також до початку опалювального сезону КП «Житомиртеплокомуненерго» має забезпечити 75% будинків міста тепловими лічильниками. Для ОСББ, які збирають документи на отримання кредитів на енергоефективні заходи, міська рада надасть гарантійні листи по встановленню теплових лічильників.

«Всі документи у 12 ОСББ зібрані, лишилось лише додати гарантійні листи по лічильникам, адже без них банки грошей не дадуть. А кредити потрібні терміново на заміну вікон, утеплення фасадів, встановлення ІТП», - розповіла Олена Кучерук, голова ОСББ.

Детальну інформацію про заходи із підготовки до опалювального сезону можна знайти на сайті КП «Житомиртеплокомуненерго».