Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У Житомирі відбудеться свято «Залицяння до Весни»

19.02.2020
У Житомирі відбудеться свято «Залицяння до Весни»

Святковий захід, присвячений проводам зими і зустрічі весни, триватиме 29 лютого та 1 березня. Впродовж  цих двох днів з 10:00  до  20:00 год  на території гідропарку  відбудуться традиційні народні гуляння з цікавими заходами  для дорослих та розважальними локаціями  для дітей.

Рішення про організацію та проведення свята  прийнято сьогодні, 19 лютого, членами виконавчого комітету міської ради.

«Будуть розміщені святкові локації: виставка майстрів декоративно-прикладного та ужиткового мистецтва, святковий ярмарок продуктами продовольчого та непродовольчого характеру, фудзони, а також будуть розміщені казкові фотозони та дитячі лабіринти з сіна, проведення майстер-класів від майстрів народного мистецтва, показові виступи спортивних федерацій та спортивних клубів нашого міста. На центральному вході в гідропарк гостей свята будуть зустрічати актори-аніматори Житомирського обласного лялькового театру, всіх гостей  запрошуватимуть на частування млинцями. Працюватиме польова кухня, яка безкоштовно пригощатиме польовим чаєм та картоплею», - зазначила Ілона Колодій, начальниця управління культури міської ради.

З  її слів, основні святкові заходи будуть відбуватися на центральній сцені 1 березня, яка буде розташована  напроти адмінбудівлі гідропарку. У концертній програмі візьмуть участь творчі колективи міста та Житомирської області: гурти «Мальви», «Мелодія душі», «Журавушка», «Співаноки»,  «Берізка», творчі колективи  житомирського  Палацу культури та  Будинку культури села Сінгури.

За програмою свята, у перший день  гулянь - святковий ярмарок,  виставка майстрів декоративно-прикладного та ужиткового мистецтва, проведення майстер класів, частування млинцями.  Обрядові  ж  дійства пройдуть у другий день святкування.  Це театралізована хода та спалення Солом’яного опудала Зими; театралізована концертна програми фольклорного ансамблю національного обряду «Родослав»;  натхненний майданчик «Досвід поколінь»; виступ гурту «ЧІП». Окрім того, у програмі свята - показові виступи спортивних федерацій та спортивних клубів, виступи з володіння різними видами зброї від козацького вишколу «Стрибоже правнуки».