Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

До уваги керівників підприємств, установ, організацій та голів профспілкових організацій (уповноважених трудових колективів)

13.03.2020
До уваги керівників підприємств, установ, організацій та голів профспілкових організацій (уповноважених трудових колективів)

Департамент соціальної політики Житомирської міської ради вкотре звертає увагу керівників та голів профспілкових комітетів (уповноважених трудових колективів) підприємств, установ та організацій усіх форм власності на те, що Кабінет Міністрів України своєю постановою від 21 серпня 2019 року № 768 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2013 р. № 115» змінив процедуру повідомної реєстрації колективних договорів, змін і доповнень до них.

Відповідно до вищезазначеної постанови, повідомна реєстрація проводиться з метою оприлюднення інформації про укладення угод (договорів), внесення до них змін і доповнень.

Сторони угоди (договору) подають реєструючому органу на повідомну реєстрацію один примірник угоди (договору) разом із додатками та супровідним листом у вигляді оригіналу паперового документа з прошитими і  пронумерованими сторінками або у вигляді оригіналу електронного документа з пов’язаними з ним кваліфікованими електронними підписами або у вигляді електронної копії оригіналу паперового документа (фотокопії), засвідченої кваліфікованою електронною печаткою.

Сторони угоди подають також копії свідоцтв про підтвердження репрезентативності суб’єктів профспілкової сторони та сторони роботодавців, які брали участь у колективних переговорах з питань укладення цієї угоди.

 Сторони угоди в разі досягнення ними домовленості щодо подання реєструючому органу переліку підприємств, установ та організацій (найменування та код ЄДРПОУ), для яких є обов’язковими положення цієї угоди, можуть подавати зазначений перелік до реєструючого органу.

Реєструючий орган не може відмовляти у повідомній реєстрації угоди (договору), повертати на доопрацювання, витребовувати додаткові документи та встановлювати вимоги до оформлення угод (договорів).

Повідомна реєстрація проводиться протягом 14 робочих днів із дня, наступного після надходження угоди (договору) до реєструючого органу. Не пізніше наступного робочого дня після реєстрації угоди (договору) реєструючий орган письмово інформує про це суб’єкта, який подав на реєстрацію угоду (договір).

Реєструючий орган оприлюднює на офіційному веб-сайті міської ради в рубриці «Громадянам-Соціальні послуги-Реєстр галузевих (міжгалузевих), територіальних угод, колективних договорів, змін і доповнень до них» та щомісяця оновлює вищезазначений реєстр.

Текст договору, змін і доповнень до нього оприлюднюється, за винятком інформації, доступ до якої обмежено сторонами відповідно до закону або за їх рішенням.

 Примірник угоди (договору), поданий на повідомну реєстрацію в паперовій або електронній формі, зберігається в реєструючому органі до заміни новою угодою (договором).

 Зразки документів для оформлення та подання знаходяться на сайті міської ради в рубриці «Громадянам-Адміністративні послуги-Повідомна реєстрація колективних договорів».

Всі документи на повідомну реєстрацію подаються до Центру надання адміністративних послуг міської ради за адресою: вул. Михайлівська, 4, (для довідок тел. 47-06-15; 47-46-69; 47-46-68).

Додаткові роз’яснення щодо порядку повідомної реєстрації колективних договорів можна отримати в реєструючому органі – департамент соціальної політики Житомирської міської ради за адресою: майдан ім. С.П.Корольова, 7 (тел.47-03-67).