Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Випалювання сухої рослинності призводить до загибелі всього живого і може спричинити лісову пожежу

18.03.2020

У пожежонебезпечний період року вогнеборці щодня мають справу з сотнями пожеж у природних екосистемах. У більшості випадків причиною загорянь стає елементарна людська недбалість.

За статистикою останніх років, 90% від усіх пожеж, що виникають в екосистемах, спричинені діями людини. Головна проблема полягає в провокуванні лісових пожеж та пожеж торфовищ, які призводять до великих матеріальних втрат й руйнування біоценозів та екосистем.

Складність ситуації для рятувальних служб, які покликані реагувати на пожежі в екосистемах, полягає в тому, що вогонь сухою травою та хвойною підстилкою під дією вітру поширюється з неймовірною швидкістю. Окрім того, зазвичай, поряд з осередком виникнення пожежі відсутні джерела водопостачання. Наслідки від цього можуть бути непередбачуваними.

Додамо, що необдумане випалювання сухої рослинності призводить до загибелі всього живого і може спричинити лісову пожежу, яка здатна за лічені хвилини знищити не один гектар лісу. Такі пожежі швидко поширюються, особливо у вітряні дні. Пожежі в екосистемах шкодять довкіллю, тваринному та рослинному світу, а дим небезпечний для здоров’я людини.

Нагадуємо, що за самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків особи, винні у підпалі, несуть адміністративну відповідальність у вигляді штрафу від 170 гривень до 1190 гривень.

Управління надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради закликає суворо дотримуватися правил пожежної безпеки, не випалювати суху траву та сміття на присадибних ділянках, не розводити відкритий вогонь поруч із господарськими будівлями, а також не залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці.

Управління ДСНС України в Житомирській області повідомляє, що  упродовж 17 березня 2020 року вогнеборцями ліквідовано 39 загорянь сухостою на загальній площі 72 га. Також сухотрав’я горіло в Житомирському, Овруцькому, Андрушівському, Народицькому, Хорошівському, Олевському, Малинському, Баранівському, Любарському, Попільнянському, Новоград-Волинському, Коростишівському, Бердичівському та Пулинському районах області.