Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Кількість пасажирів у міському громадському транспорті контролюватимуть

19.03.2020
Кількість пасажирів у міському громадському транспорті контролюватимуть

Кабінет Міністрів України та Державна комісія з питань ТЕБ та НС прийняли для запобігання поширенню коронавірусної інфекції рішення заборонити перевезення більше 10 пасажирів одночасно в міських трамваях, тролейбусах, автобусах та маршрутках.  Такі обмежуючі заходи почали діяти з 18 березня у всіх містах України.

У Житомирській міській раді 19 березня відбулась зустріч з приватним перевізникам, головною метою якої було наголосити  на важливості дотримання  постанови Уряду. Участь у нараді взяли заступник міського голови Олександр Шевчук, начальник управління транспорту і зв’язку міської ради Костянтин Підпокровний та  представники Національної поліції.

 «Є постанова Кабміну щодо обмежувальних заходів, і вона має виконуватися», - наголосив  начальник Управління патрульної поліції в Житомирській області  Олександр Гуменюк.

 «Просимо максимально відповідально та з розумінням  поставитись до ситуації, що склалась, – звернувся до  перевізників Олександр Шевчук, заступник міського голови, - адже, незважаючи на те  що перевезення стають нерентабельними,  постанову необхідно виконувати.  Такі важливі заходи вжито Урядом з метою запобігання поширенню COVID-19».

Окрім того,  представники влади ще раз наголосили на обов’язковому проведенні  у транспорті дезінфекції  та дотриманні профілактичних заходів в умовах карантину.

«У місті створена спеціальна мобільна група з перевірки громадського транспорту, куди увійшли  фахівці профільного управління. Група перевіряє  виконання профілактичних та протиепідемічних заходів» – зазначив Костянтин Підпокровний, начальник управління транспорту і зв’язку міської ради.

 Також дотримання вимог до кількості пасажирів у транспорті контролюють патрульні Національна поліція у Житомирській області. У разі перевезення людей більше дозволеного, покарання - штраф від 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 Нагадаємо, що Верховна Рада України ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)», за яким  для порушників карантинного режиму вводяться штрафи.