Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Галина Шевчук: Гасло «Творимо місто разом» реально працює

28.07.2017
Галина Шевчук: Гасло «Творимо місто разом» реально працює

Завершилась реалізація проектної пропозиції бюджету участі «Островки здоров’я для всіх», що перемогла під час загальноміського голосування у 2016 році.

На спортивному майданчику зможуть займатись діти, дорослі та люди з обмеженими фізичними можливостями. Для мешканців навколишніх будинків – це єдиний в мікрорайоні спортивний майданчик із спеціально обладнаними тренажерами.

У відкритті майданчику взяв участь міський голова Сергій Сухомлин:

«Цей проект Бюджету участі дуже важливий для житомирян, бо цей проект направлений на здоров’я наших дітей. Завдання цього проекту витягти дітей від комп’ютерів та смартфонів і дати їм можливість займатися на свіжому повітрі. Діти зміцнюють здоров’я та спілкуються між собою. Друга цінність цього проекту. Що люди самі визначили і проголосували за цей проект. Це дає можливість житомирянам долучатися до життя міста. Така комунікація між владою та громадою приносить реальну користь нашому місту».

Автором проекту є житомирянка Галина Шевчук, яка протягом всього періоду реалізації проекту тісно співпрацювала з міською радою, брала безпосередню участь в усіх процесах та контролювала хід робіт.

«Гасло «Творимо місто разом» реально працює. Після того як ми встановили цей багатофункціональний майданчик, біля нашого будинку почало вирувати життя. Тут займаються діти, пенсіонери та жителі прилеглих будинків. Ми навіть не уявляли, що цей проект настільки змінить наше повсякденне життя», - зазначила автор проекту Галина Шевчук.

Спортивний майданчик розбитий на чотири умовних сектори-островки. В першому секторі встановлено дитячий спортивно-гімнастичний комплекс та гойдалка для чотирьох. В другому сектор – тренажер «талія», повітряний ходок (2 елементи), комплекс брусів, турнік для нижнього пресу, орбітрек, жим ногами, тренажер твістер. В третьому секторі – тренажер «рулі», штанга вертикальна та велотренажер. В четвертому – гойдалка для людей з обмеженими можливостями.

Особливістю майданчика є те, що на більшості розміщених вуличних тренажерів можуть займатися люди з обмеженими фізичними можливостями.

Кожен тренажер має інструкцію з правилами використання та переліком можливих виконуваних вправ.

Окрім встановлення тренажерів були здійснені роботи з благоустрою прилеглої роботи: укладання плитки, встановлення смітників, лавок.

Загальна вартість проекту склала 240 600 гривень.

 

Нагадаємо, бюджет участі – інструмент прямої демократії, за допомогою якого мешканці міста залучаються до розподілу частини міського бюджету. Простими словами «бюджет участі» – це можливість громади реалізовувати власні соціальні проекти за бюджетні кошти.  У бюджеті міста щороку передбачатимуться гроші на реалізацію громадських проектів – 1% від власних доходів. У 2017 році житомиряни вже подали 99 проектних пропозицій, які наразі перебувають на етапі верифікації.