Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

17 травня - День пам'яті Героя Олексія Євдощука

17.05.2020
17 травня  - День  пам'яті Героя  Олексія Євдощука

 

Мамо, не плач. Я повернусь весною.

У шибку пташинкою вдарюсь твою.

  Прийду на світанні в садок із росою,

                                                                                                               А, може, дощем на поріг упаду…

                                                                                                             (Оксана Максимишин-Корабель)

Євдощук Олексій Олександрович народився у м.Житомирі 10 квітня 1985 року. Навчався у  Житомирській ЗОШ №32, а старші класи  закінчував в с.Студениця Коростишівського р-ну. Після закінчення школи був призваний на військову службу до 95-ї аеромобільної бригади.

Олексій був доброзичливою, відкритою людиною. Зі слів дружини, з якою познайомився у 2013 році, він завжди говорив те, що думав. Також близькі зазначають, що молодий чоловік дуже любив тварин, особливо котів (часто приносив їх додому). У сім’ї Олексій Олександрович був добрим, люблячим чоловіком, любив дітей. Був дуже щасливим, коли народився син. Зі спогадів дружини: «Завжди такий мужній, навіть плакав від щастя».

Коли в Україні почалася війна, Олексій не міг сидіти вдома і вирішив йти боронити країну, тим паче, що боронив країну його батько, також військовий. Ніхто не міг вплинути на його рішення, навіть дружина, яка чекала дитину.

У грудні 2014 року Олексій відбув в зону проведення АТО. Брав участь в боях на Донеччині (аеропорт, Слов'янськ, Авдіївка, Дебальцеве).

 Олексій дуже любив свою сім'ю. Намагався телефонувати як можна частіше, сумував через те, що син росте, а він цього не бачить.   В свій останній приїзд додому Олексій Олександрович сказав, ніби щось передчуваючи:"Якщо зі мною щось трапиться, похороніть мене біля дідуся". 16 травня 2016 року Герой зателефонував з радісною звісткою про те, що скоро буде вдома. Але так сталось, що Олексій більше не приїхав додому... Так і не побачив сина Назара...   Євдощук Олексій Олександрович вижив у «гарячих» точках Донбасу, але 17 травня 2016 року загинув на Херсонщині. Похований у с. Студениця  Коростишівського району.