Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Національний фонд досліджень відкрив прийом заявок на конкурс проєктів

19.05.2020
Національний фонд досліджень відкрив прийом заявок на конкурс проєктів

Почався прийом заявок на перший конкурс наукових і науково-технічних проєктів Національного фонду досліджень – “Наука для безпеки людини та суспільства”. Можливість подачі проєктів відкрита на сайті Фонду

Дедлайн прийому заявок – 15 червня 2020-го (23:59 за київським часом). Експертиза та оприлюднення результатів – до 7 серпня.

Загальний бюджет конкурсу на 2020 рік становить 100 млн грн. Максимальна сума фінансування проєктів:

  • із терміном виконання 2020 року – до 5 млн грн;
  • із терміном виконання в 2020-2021 рр. – до 10 млн грн.

Конкурс є колективним. Його учасниками можуть бути наукові групи, до яких входять вчені як із однієї, так і з різних наукових установ. Один науковець може бути представленим у максимум 2-х заявках, поданих на конкурс, і бути керівником лише в одній з них.

Науковий керівник та принаймні один виконавець проєкту повинні мати науковий ступінь, отриманий або визнаний в Україні, наукові публікації в періодичних виданнях, що індексуються Scopus і/чи WoS, та/або наукові монографії (для суспільно-гуманітарних наук) у відповідній галузі знань. 

Із докладними умовами конкурсу, вимогами до проєктів і формами документів, можна ознайомитися в офіційному оголошенні.  

Після закінчення прийому заявок, комісія перевірятиме їх на відповідність критеріям. У разі відповідності передаватиме на розгляд експертів – їх буде не менш як 3 на кожен проєкт, зокрема й іноземні експерти. Кожен експерт має повідомити комісію про відсутність конфлікту інтересів із авторами проєкту або заявити про самовідвід.

Оцінювання проєкту відбуватиметься за 5-бальною шкалою за 4-ма аспектами : 

  • якість запланованого дослідження (ваговий коефіцієнт 0.2);
  • значущість проєкту для подальшого розвитку науки/техніки/технологій/ суспільства (ваговий коефіцієнт 0.3);
  • якість і реалістичність запропонованого плану виконання проєкту (ваговий коефіцієнт 0.3);
  • науковий доробок виконавців проєкту (ваговий коефіцієнт 0.2).

Оцінка за  кожним аспектом визначається як середня зважена оцінка за кількома окремими критеріями. Кінцева оцінка проєкту вираховується як середнє зважене оцінок за аспектами. Для зручності отримана оцінка перетворюється в бали шляхом множення на 20. Тож максимальний бал, який може отримати проєкт, становить 100 балів.

За підсумками експертизи комісія конкурсу сформує рейтинговий список проєктів і надасть пропозиції щодо переможців та обсягу фінансування їхніх робіт. Остаточні результати затвердить наукова рада НФД, після чого їх оприлюднять на сайті Фонду. 

За інформацією Міністерства освіти і науки України