Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

22 травня - День пам'яті Героя Сергія Ярошенка

22.05.2020
22 травня - День пам'яті Героя Сергія Ярошенка

Мамочко, вибач за чорну хустину

За те, що віднині будеш сама.

Тебе я люблю.I люблю Україну

Вона, як і ти, була в мене одна.

         (Оксана Максимишин-Корабель)

Ярошенко Сергій Григорович народився 10 травня 1978 року у місті Тальному на Черкащині. Навчався в місцевій школі-інтернаті. Відслужив строкову службу в армії.

Сергій був патріотом, ветераном Майдану. «Не піду я, то хто піде?..», - сказав Сергій з перших днів війни і пішов. Сержант Ярошенко, мобілізований 26 березня 2014 року, служив командиром відділення гранатометного взводу механізованого батальйону 30-ї окремої механізованої бригади. Мобілізованих військовослужбовців доправили до Новограда-Волинського, звідти – в Миколаїв. Там служба тривала близько двох тижнів. Потім – до міста Рубіжного Луганської області.

Завданням 30-ї ОМБр було посилення блокпостів на дорогах Луганської області. А згодом зі штабу надійшов наказ відрядити колону до Рубіжного, аби облаштувати там ще два блокпости. 22 травня 2014 року вночі, коли зайшли в Рубіжне, розділились: перша колона пішла в бік Лисичанська, а друга — в бік міста. Близько 4:40 ранку в районі мосту через Сіверський Донець між Рубіжним та Новодружеськом перша колона потрапила у засідку та була обстріляна нападниками з гранатометів і стрілецької зброї, також діяли снайпери. Українські військовослужбовці вступили у бій. Друга колона на чолі з начальником штабу повернулась, щоб допомогти побратимам. 22 травня 2014 року поблизу м. Рубіжне Луганської області у бою з терористами від кульового поранення голови загинув сержант Сергій Ярошенко.

Без його турботи та підтримки залишились дружина і двоє маленьких дітей. Сім’я проживає у місті Житомирі.

Ярошенко Сергій Григорович нагороджений орденом «За мужність» III ступеня. Поховано Сергія на Тальнівщині.