Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Патронат як сімейна форма виховання

01.06.2020
Патронат як сімейна форма виховання

Щороку 1 червня ми відзначаємо свято маленьких громадян нашої країни – Міжнародний день захисту дітей. Водночас це й свято тих, хто завжди поруч з дітьми, хто піклується про них і допомагає твердо стати на ноги.

Діти – наш найдорожчий скарб, наша радість і наше майбутнє. Саме тому святий обов’язок родини, школи, органів влади та громадськості подбати про всебічний розвиток інтересів та здібностей української юні, забезпечити їй належний рівень виховання і дотримання прав дитинства. Але не всім дітям поталанило мати щасливе і безтурботне дитинство.

На сьогодні держава приділяє значну увагу всебічному захисту прав дітей, і, особливо, їх праву на сімейне виховання. Сім’я є найкращим середовищем для виховання дитини – це один з головних принципів Національної Стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки. І саме з цією метою почався процес реорганізації закладів інституційного догляду та виховання (інтернатів), які вирішували проблему влаштування бездоглядних дітей, але при цьому позбавляли їх родинного тепла та затишку, сімейних цінностей.

Одним із дієвих механізмів подолання таких негативних тенденцій у суспільстві  є патронат над дитиною (сімейний патронат) – це відносно новий різновид соціальної послуги, яка передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім’ї патронатного вихователя у період подолання дитиною, її батьками складних життєвих обставин.

Іншим позитивним аспектом патронату є те, що запровадження такої сімейної форми виховання дає можливість небайдужими громадянам, які відповідають певним вимогам, фактично отримати професію і стати професійними вихователями, оплата праці яких гарантується державою.

Шановні дорослі! Зігріймо теплом свого серця, увагою і ласкою тих юних співгромадян, життя яких не схоже на добру казку, допоможімо їм відчути радість спілкування.

Впевнені, що, об’єднавши зусилля, ми зробимо все, аби захистити наших дітей, уберегти їх від гіркоти розчарувань і зневіри. Адже саме від нас, дорослих, залежить те, як складеться доля кожної маленької людини, а відтак і нового покоління українців. Спільно прагнемо до того, щоб у кожної дитини були спогади про тепло маминих рук, ігри з татом, сімейні свята та домашні смаколики. 

Бажаємо нашим маленьким громадянам щасливого дитинства.

За детальною інформацією звертайтеся до служби (управління) у справах дітей Житомирської міської ради та центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.