Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

1 червня – Міжнародний день захисту дітей

01.06.2020
 1 червня –  Міжнародний день захисту дітей

Міжнародний день захисту дітей засновано в 1949 році. У Парижі відбулася спеціальна сесія Міжнародної демократичної федерації жінок, на якій і було ухвалено рішення про заснування міжнародного Дня захисту дітей.  Відзначати свято почали з 1950 року  в 51 країні.

Цікаво, що з 2013 року за ініціативою ООН цього дня відзначають ще одне сімейне свято – Всесвітній день батьків.  

Офіційним символом Міжнародного дня захисту дітей є спеціальний прапор: на зеленому тлі, що символізує гармонію і родючість, навколо Земної кулі зображено 5 фігурок котрі  символізують єдність усіх рас і народів, а зображення Землі - символ спільної домівки.

У 1989 році ООН представила Конвенцію з прав дитини, міжнародний правовий документ, що визначає права дітей в державах-учасницях, до якої Україна приєдналася  в 1991 році.

Конвенція з прав дитини є першим і основним міжнародно-правовим документом обов'язкового характеру, що присвячений широкому спектру прав дитини.  Складається з 54 статей, що деталізують індивідуальні права осіб віком від народження до 18  на повний розвиток можливостей в умовах, вільних від голоду і нужди, жорстокості, експлуатації та інших форм зловживань. 

 У 2019 році світова спільнота відзначала 30-річчя підписання Конвенції ООН про права дитини.