Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

З місцевого бюджету планують виділити 10,5 млн грн на потреби Нової української школи, позаяк зменшено загальний обсяг державної субвенції

05.06.2020
З місцевого бюджету планують виділити 10,5 млн грн на потреби Нової української школи,  позаяк зменшено  загальний обсяг державної субвенції

Загальний обсяг субвенції  на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти  «Нова українська школа» на 2020 рік зменшено  на  583,679 тис. грн. Про це йшлося на позачерговому засіданні виконавчого комітету міської ради сьогодні, 5 червня. Відтак, членами виконкому прийнято рішення  щодо перерозподілу видатків бюджету  в частині  надходження  зазначеної освітньої субвенції з державного  бюджету.

Разом з тим, як зазначає Діна Прохорчук, директорка департаменту бюджету та фінансів міської ради, на 698 тис. грн збільшуються  видатки на придбання  обладнання, комп’ютерної техніки та меблів.  Видатки, які передбачені для підвищення кваліфікації вчителів, зменшуються на 1 млн 228 грн.

Відповідні зміни до розпису бюджету громади будуть внесені департаментом  бюджету та фінансів міської ради після погодження з  постійною комісією з питань бюджету, економічного розвитку, комунальної власності, підприємництва, торгівлі та залучення інвестицій.

Йшлося про те, що на зазначені освітні потреби з місцевого бюджету планують виділити 10,5млн грн: рішення розглядатиметься  на найближчій сесії міської ради.

 «Діти не мають бути заручниками нинішньої ситуації та обмежених коштів у бюджеті. У новому навчальному році учні мають піти у класи, де зручні меблі та мультимедійне обладнання, - зазначає міський голова Сергій Сухомлин.  

Реалізація програми «Нова українська школа» у Житомирській міській ОТГ   здійснюється шляхом співфінансуванняТак,  загальна сума коштів становить  17 млн грн, з них  майже 11 млн грн  – кошти  місцевого  бюджету  і  6 млн грн – державного.