Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

26 червня - День пам'яті Героя Андрія Когана

26.06.2020
26 червня - День пам'яті Героя Андрія Когана

Народився  Андрій Коган 1984 року в місті Калинівка на Вінниччині, у родині військових. Батько Андрія  — кадровий військовий, колишній головний інженер місцевої військової частини-арсеналу, підполковник у відставці. Мати Олена тривалий час служила у відділі кадрів військової частини. Тож, й Андрій з дитинства хотів стати військовим, як дід і батько, та служити у повітряно-десантних військах, приділяв увагу фізичній підготовці, цікавився та розумівся у моделях військової техніки. Закінчив Калинівську школу № 2. Навчався у Вінницькому політехнічному університеті.

Пішов на строкову службу в Житомирську аеромобільну бригаду, по тому лишився на військовій службі за контрактом. У квітні 2012 року одружився, мешкав із сім'єю у військовому містечку села Висока Піч Житомирського району.

З весни 2014 року брав участь в антитерористичній операції на сході України. Сержант, командир відділення протитанкового взводу 1-го аеромобільно-десантного батальйону 95-ї окремої аеромобільної бригади Андрій Коган  з березня 2014 виконував завдання із захисту Батьківщини. Проходив службу на блокпостах у Херсонській області на адміністративному кордоні з окупованим російськими військами Кримом. З травня по червень 2014 року перебував на горі Карачун, що на околиці міста Слов’янськ. З початку червня 2014 року у складі ротно-тактичної групи 95-ї окремої аеромобільної бригади ніс службу на блокпосту №1, поблизу селища Мирне Слов’янського району Донецької області.

26 червня 2014 року, в час оголошеного «перемир'я», російські терористи здійснили масований — із застосуванням танків та мінометів — штурм блокпоста, що був розташований на північно-західній околиці Слов'янська в районі водойми Рибгоспу — поблизу селища Мирне. Бойовики почали обстріл з боку дамби і дороги, після чого пішли в наступ. У перші хвилини бою було підбито два БТРа десантників 95-ї бригади. Протитанковий розрахунок, до складу якого входив сержант Коган першим пострілом з протитанкового керованого ракетного комплексу 9К111 «Фагот» влучив в один із танків противника. Не залишаючи своїх бойових позицій та продовжуючи вести вогонь, протитанковий розрахунок десантників, в тому числі і Андрій Коган, загинув  у результаті прямого попадання.

2 липня 2014 року похований на Смолянському військовому кладовищі у

 м. Житомирі.

У Героя залишилися: дружина, син,батьки та молодший брат.

14 серпня 2014 року — «за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України», Андрій Коган нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Герої не вмирають!