Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Як це – дарувати родинне тепло дітям, на долю яких випали складні випробування… Про незвичайні житомирські родини

08.07.2020
Як це – дарувати родинне тепло  дітям, на долю яких випали складні випробування… Про незвичайні житомирські родини

Про незвичайні родини, де виховуються діти, що втратили батьків, а також ті, яких їх біологічні батьки позбавили батьківської уваги і турботи,  розповідаємо сьогодні,  8 липня, у День родини в Україні.  

На сьогодні у Житомирі  є  6 таких великих родин, де виховується 42 дитини-сироти та дитини, позбавленої  батьківського піклування… зі своїми спогадами та переживаннями, втратами та мріями… Бути батьками для таких дітей – значить завоювати їхню довіру та прихильність, стати для них вірними друзями.  Три великі родини з найбільшим досвідом - Коберник-Круглова, Добржанських та Твердих - зголосилися розповісти нам, як це – дарувати родинне тепло  та батьківську турботу діткам, на долю яких випали складні випробування.

 

 «Ми відчуваємо відповідальність  перед Богом і людьми за долю дитини…»

Дитячий будинок сімейного типу  родини Коберник-Круглова відчинив свої  двері   у грудні 2006 року. З того часу подружжя Наталія та Володимир стали батьками для 24 дітей  з непростою долею.  

Перші  сім діточок, які були сиротами та потребували турботи, прийшли в  цю родину з інтернатного закладу, в якому працювали  батьки-вихователі. Ці діти давно виросли та достойно живуть своїм дорослим життям.

 «17 дітей пішли  вже в доросле життя, закінчили навчальні заклади, створили свої сім’ї  та подарували нам одинадцять внуків, - ділиться Наталія Коберник. -  Дякуємо долі та Богу, що подарував нам таке яскраве та незвичайне життя!»

На сьогодні в родині проживає  семеро дітей: найстаршому – 22 роки, наймолодшому – 7.

Батьки-вихователі зізнаються, що  за чотирнадцять років довелося пережити різне: були труднощі  та  перемоги, горе  й  радість, сміх та сльози, досягнення  та хвилини  розчарування… Та попри все, вони переконані: кожна дитина прекрасна по-своєму і заслуговує на родинне тепло та батьківську любов. Тут пишаються дітьми, люблять та цінують, створюють  всі умови для розвитку… «На нас, батьків-вихователів, - повна  відповідальність  перед Богом і людьми за долю дитини…Коли розумієш, що ти єдиний  в світі, до кого дитинка може звернутися про допомогу або пораду, тоді вже і перестаєш  належати самому собі…


ФОТО із сімейного архіву родини Коберник-Круглова

«Нас зворушила історія однієї родини,  де  п’ятеро  діток, віком від з 1 до 6 років  залишились без батьківського піклування. Їм треба була сім'я , яка б забрала їх під своє крило… всіх разом, не розлучаючи по  сиротинцях… Це рішення і стало доленосним...»  Та дівчинка, яка була тоді однорічним малям, сьогодні - чотирнадцятилітня красуня.

ДБСТ родини Добржанських функціонує з 2007 року. За 13 років  подружжя Людмила та Ігор  стали  батьками  для 11-х  дітей.  

 «Наші діти навчаються в вишах України  -  Житомирському університеті ім. Івана Франка, Острозькій академії, є плани вступати в столичний вуз та  здобути фах за дизайнерською спеціальністю», - говорить Людмила Добржанська.

 На сьогодні в родині виховується семеро дітей, віком від 14 до 19 років

У цій сім'ї виростали спортсмени зі спортивного туризму, спортивно-бального танцю, з футболу, а також творчі натури з художніми та музичними здібностями. Тут пишаються досягненнями вихованців і переконані: потенціал є абсолютно у кожного, головне - розкрити  здібності…

«Подарувати  щасливе дитинство дітям, які з різних причин залишились без батьків, - дуже відповідальна та нелегка справа, інколи навіть невдячна, але, беззаперечно, дуже важлива», - говорить Людмила.

Батьки-вихователі кажуть: зерна такої праці обов’язково проростають і дають  свої плоди, адже найголовнішим є те, що  діти знають, як це – бути сім’єю, піклуватися одне про одного, створювати  домашній затишок, а також  мають приклад, як будувати чесне й порядне  життя.


ФОТО із сімейного архіву родини Добржанських

«Наші дорослі діти подарували нам  прекрасних онуків. Найбільше за все ми хочемо, щоб вони всі  були здоровими та щасливими, а також  берегли найцінніше – свої сім’ї…»

Олена та Ігор Твердих  прийняли рішення стати  батьками для дітей, про яких не могли потурбуватися біологічні батьки, 14 років тому, коли  Олена працювала в інтернатному закладі. «Працюючи в сиротинці,  я зрозуміла, що дуже  хочу обігріти дітей, які залишилися без батьківської опіки, дати їм тепло та любов», - згадує  Олена Тверда і додає: «Картина, коли ми забирали перших сімох  дітей з інтернату  ще й досі стоїть перед очима…А ще сльози тих діточок,  які  проводжали нас  і так хотіли, щоб і їх забрали у щасливе життя..»

Перші  такі дітки,  які 14 років тому прийшли в цю родину, були приблизно одного віку. Сьогодні ж тут виховується семеро різновікових  дітей: найстаршій – 18, найменшому – 9.

«Діти виростали та йшли в самостійне життя, до нас приходили та приходять інші вихованці. За ці роки ми стали батьками для 20 дітей….» , - зазначає подружжя.

Найголовнішим  у родинних стосунках  тут вважають любов та повагу, а важливим ключем у розкритті дитячих сердець -  відкритий  діалог  з дитиною.

ФОТО із сімейного архіву родини Твердих

Інформаційна довідка:

Перші дитячі будинки сімейного типу у Житомирі були створені у 2006 році.   Тоді ж, у жовтні-грудні 2006 року, отримали статус батьків-вихователів родини Твердого Ігоря  Олександровича та Твердої Олени Володимирівни, які пройшли  курс навчання (нині виховують 7 дітей), Добржанського Ігоря Станіславовича та Добржанської Людмили Іванівни (виховують 7 дітей), Рудика Сергія Олександровича та Рудик  Світлани Анатоліївни (зараз виховують 8 дітей),  Круглова Володимира Станіславовича та Коберник Наталії Анатоліївни (тепер виховують 7 дітей).

В січні 2018 року був створений дитячий будинок сімейного типу родини Лук’янчук Ірини Миколаївни, в якому виховується п’ятеро дітей, позбавлених батьківського піклування.

В липні 2019 року на базі прийомної сім’ї Погорільчуків Станіслава та Олени був утворений дитячий будинок сімейного типу. В родині Олени Іванівни та Станіслава Йосиповича отримали батьківську увагу і турботу восьмеро дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.