Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Перекладач, поет, археолог, політичний діяч: у Житомирі говорили про багатогранну особистість Олега Ольжича

22.07.2020
 Перекладач, поет, археолог,  політичний діяч: у Житомирі говорили про багатогранну особистість Олега Ольжича

Культурно-історичний захід «Ольжич – birthday party» з нагоди річниці від дня народження українського поета, політичного діяча, науковця Олега Ольжича, а також поетеси, літературного критика Олени Теліги  відбувся   21 липня у Домі української культури.

Винятковим особистостям в історії державотворення довелося переважну частину дорослого життя мешкати на чужині, обоє стали видатними поетами, хоча то була лиш одна з іпостасей їхнього багатогранного життя. Обоє належали до ОУН, боролися за  незалежну Україну і загинули від рук нацистів у розпал Другої світової війни.

«Олег Ольжич відвідував найкращі університети світу:  був в Оксворді в США,  багатьох європейських вузах.  Він міг спокійно жити,  заробляти, читаючи лекції про археологію, трипільську культуру зокрема, яку він вивчав.  До речі, у 22 роки він був наймолодшим доктором археологічних наук у світі, знав 9 мов. Але він ризикнув усім і пішов виборювати незалежність і державність України…. Дружба Олени Теліги і Олега Ольжича  - також цікаве та наразі ще недовивчене питання. Адже вона  була дійсно його бойовою подругою. Це були  красиві, інтелігентні надзвичайно прогресивні для свого часу люди», - зазначила депутатка Житомирської обласної ради Олега Галагуза.

У рамках заходу  було презентовано театралізований пролог з життя Ольжича та Теліги, переглянуто фільм «Вогонь самопосвяти» про життя Олега Ольжича.