Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

30 липня – Всесвітній день протидії торгівлі людьми

27.07.2020

2013 року Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми. Ключовим завданням цього дня є підвищувати рівень поінформованості громадян про глобальну проблему торгівлі людьми і привертати увагу до  становища жінок, чоловіків і дітей, які постраждали від цього злочину.

Згідно зі статистикою Міжнародної організації праці, у  світі жертвами примусової праці є 21 мільйон осіб. Найчастіше жертвами торгівлі людьми стають найменш захищені категорії людей: жінки і діти.

Ще до проголошення Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми   був вироблений особливий план дій, розрахований на об'єднання зусиль усього світу щодо виявлення та боротьби з рабством і работоргівлею, а також передбачає надання допомоги постраждалим від перебування в рабстві.

Верховна Рада України 20 вересня 2011 року ухвалила Закон України «Про протидію торгівлі людьми», в якому визначено основні напрями реалізації державної політики, спрямованої на протидію торгівлі людьми. Торгівля людьми карається законом України за статтею 149 Кримінального кодексу України.

 З 2012 по 2019 рік в Україні отримали статус постраждалих осіб від торгівлі людьми 878 громадян. З них 871 громадянин України й 7 іноземців отримали допомогу від держави.

У рамках Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми управління у справах сім’ї, молоді та спорту Житомирської міської ради пропонує Вам взяти участь в онлайн заходах:

  • перегляд тематичних відеороликів;
  • «гаряча лінія» 30 липня 2020 року з 10.00 до 12.00 (ГО Авеніртел. 0680860986);
  •  онлайн-вікторина за посиланням https://forms.gle/j1oSepbSGbxmKakQ6 (переможців очікують приємні сюрпризи, підсумки будуть оголошені 31.08.2020).

Сторінки

Інформацію про протидію торгівлі людьми
Інформацію про протидію торгівлі людьми