Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У Житомирській міській ОТГ вартість ПЛР-діагностики зменшено до 998 грн

28.07.2020
У Житомирській міській ОТГ вартість ПЛР-діагностики зменшено до 998 грн

Відповідне рішення у вівторок, 28 липня, прийняли члени виконавчого комітету міської ради, враховуючи складну епідемічну ситуацію в Україні, зокрема в Житомирській області, та з метою збільшення кількості обстежень жителів Житомирської міської ОТГ методом ПЛР-діагностики в період посилених протиепідемічних заходів. Дане рішення поширюється на медичну послугу, безоплатне надання якої не передбачене державною програмою медичних гарантій.

На період запровадження посилених протиепідемічних заходів на території Житомирської області тариф на послугу з виявлення РНК вірусу COVID-19 методом ПЛР-діагностики зменшено із 1330 грн до 998 грн.

Як повідомлялося раніше, послуга з виявлення РНК вірусу COVID-19 методом ПЛР-діагностики надається у лабораторії, яка створена в КП «Дитяча лікарня імені В.Й.Башека» й на согодні працює в тестовому режимі. До прийняття рішення вартість послуги становила 1330 грн при індивідуальних зверненнях. 

Довідково: діагностика за допомогою полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) показує наявність/відсутність в організмі людини ДНК або РНК вірусу. Тому цей метод може виявити в захворілого коронавірус в перші дні зараження. Для ПЛР-тестування здійснюється забір зразків біологічного матеріалу (слизових оболонок) з двох зон верхніх дихальних шляхів (носоглотки та ротоглотки) пацієнта. Цей метод є високотехнологічним та, відповідно, дороговартісним.