Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

«Підприємцям потрібно відчуття, що вони потрібні своїй державі»…

30.07.2020
«Підприємцям потрібно відчуття, що вони потрібні своїй державі»…

На цьому наголосив міський голова Сергій Сухомлин під час засідання за круглим столом «Розвиток мікробізнесу в Житомирській міській об’єднаній територіальній громаді», який відбувся 29 липня у пресцентрі міської ради.

Обговорення проблемних питань розвитку мікробізнесу в Житомирській міській ОТГ ініціювали представники Руху #SaveФОП (Ксенія Ляпіна, Сергій Доротич та інші) спільно з місцевими підприємцями.

Сергій Сухомлин, вітаючи учасників заходу, зазначив, що підприємці роблять значний внесок у розвиток економіки громади. Кількість платників єдиного податку в Житомирській міській ОТГ щороку збільшується (на сьогодні – понад 13 тисяч суб’єктів), а відсоток надходжень єдиного податку з фізичних осіб в загальному фонді складає 13,2%. І, передусім, малий бізнес – це самозайнятість населення, сімейне підприємництво. У той же час в сучасних умовах бізнес змушений вкотре адаптуватися до нових викликів, особливо до законодавчих ініціатив, які ускладнюють діяльність малого бізнесу (фіскалізація та адміністрування податків, штрафні санкції тощо).

Ураховуючи складність «виживання» в умовах карантину, для підтримки місцевого мікробізнесу та подолання економічних наслідків COVID-19 міською владою прийнято ряд важливих рішень:

  • зменшено ставки по єдиному податку (І та ІІ-ї групи ФОПів);
  • звільнено орендарів від сплати за оренду нерухомого майна;
  • спрощено процедуру за розміщення об’єктів сезонної торгівлі;
  • затверджено Положення «Про відшкодування суб’єктам господарювання сплачених відсотків за короткостроковими та середньостроковими кредитами, що залучені у банківських установах».

Як повідомлялося раніше28 липня 2020 року між виконавчим комітетом Житомирської міської ради та ПАТ АБ «УКРГАЗБАНК» укладено договір про співробітництво з метою запуску місцевої програми фінансової підтримки мікропідприємництва та малого підприємництва. Фінансова підтримка буде надаватися місцевому бізнесу на компенсацію відсотків, сплачених за кредитами на поповнення обігових коштів, реалізацію заходів з розширення та відновлення виробничих потужностей. 

Представниця Руху #SaveФОП Ксенія Ляпіна відзначила важливість прийнятого раніше міською владою рішення не створювати орган з отриманням свідоцтва інспекторів праці для контролю за додержанням законодавства про працю з каральними функціями, натомість його роль полягає в інформаційно-роз’яснювальній роботі для допомоги мікробізнесу в питаннях офіційного працевлаштування найманих працівників.

Особливу увагу було зосереджено на обговоренні питань щодо подальшої взаємодії міської влади та ФОПів, дієвих шляхів реалізації програм підтримки мікро- та малого бізнесу, розширення тематичних комунікацій та навчально-інформаційних заходів для підприємців.