Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Як дотримуються у ТК «Сімейний» протиепідемічних заходів

30.07.2020
Як дотримуються у ТК «Сімейний» протиепідемічних заходів

На виконання розпорядження від 19.06.2020 №17 «Про посилення контролю за дотриманням протиепідемічних заходів» Кондратюка С.М., керівника робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайно ситуації природного характеру, пов’язаної із поширенням коронавірусної хвороби COVID-19, у Житомирі тривають перевірки щодо дотримання протиепідемічних заходів суб’єктів господарювання.   

30 липня в Торговому комплексі «Сімейний» ТОВ «Сімейний торговий дім» (вул. Вітрука, 41-А) мобільна група у складі фахівців міського управління ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області, департаменту економічного розвитку міської ради, управління по зв’язках з громадськістю міської ради провела комісійне обстеження щодо виконання заходів, спрямованих на запобігання занесенню та поширенню коронавірусної інфекції (COVID-19).  

Під час комісійного обстеження було встановлено, що в Торговому комплексі в основному дотримуються Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при торгівлі продовольчими (окрім ринків) та непродовольчими товарами на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 09.05.2020р. №17. А саме:

- на кожному вході до торгового комплексу розміщені інформаційні матеріали щодо профілактики коронавірусної хвороби Covid-19;

- соціальної дистанції та норм щодо кількості відвідувачів, які одночасно можуть перебувати на території закладу, на ринку дотримуються;

- на час обстеження працівники ринку та продавці одягнені в захисну маску та одноразові рукавички;

- в санвузлі забезпечено наявність холодної проточної води, рідкого мила та антисептиків;

- щодня перед початком зміни працівникам та продавцями, протягом дня відвідувачам проводиться температурний скринінг безконтактними термометрами.

Однак, під час обстеження Торгового комплексу «Сімейний» ТОВ «Сімейний торговий дім» були виявлені порушення санітарно-гігієнічних та санітарно-протиепідемічних вимог:

  • на 2-х входах до торгового комплексу не організовані місця для обробки рук спиртовмісними антисептиками;
  • на територію  комплексу допускаються відвідувачі без захисних масок або респіраторів.

Дані порушення адміністрацією комплексу були усунуті протягом часу проведення обстеження. Також адміністрації комплексу були надані рекомендації щодо забезпечення дотримання протиепідемічних заходів згідно постанови Головного державного санітарного лікаря України №17 від 09.05.2020р.

Нагадаємо, сьогодні в Україні зафіксовано 1197 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19 - це новий антирекорд з кількості захворювань на добу.

Планові та  позапланові  перевірки стосовно дотримання  суб’єктами господарювання різних форм власності санітарних норм та правил з урахуванням тимчасових рекомендацій, затверджених постановами Головного державного санітарного лікаря, а також виконання рішення виконавчого комітету стосовно обмежувальних заходів щодо недопущення поширення коронавірусної інфекції на території Житомирської міської ОТГ, рішень міської комісії з питань ТЕБ і НС продовжуються.