Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У Лікарні імені В.П. Павлусенка з’явиться сучасний ангіограф для допомоги пацієнтам з хворобами серця

02.09.2020
У Лікарні імені В.П. Павлусенка з’явиться  сучасний ангіограф для допомоги пацієнтам з хворобами серця

Аби мешканці Житомирської міської ОТГ могли отримувати висококваліфіковану медичну допомогу при лікуванні серйозних серцево-судинних захворювань, для КП «Лікарня №2 ім. В.П. Павлусенка» Житомирської міської ради закуплять ангіографічну систему.  Високотехнічне медичне обладнання буде придбано на умовах лізингу згідно з чинним законодавством.

Варто зазначити, що дороговартісне медичне устаткування для діагностики та лікування серцево-судинних захворювань планувалося придбати на умовах співфінансування з державного бюджету, і на зазначені потреби з місцевого бюджету були виділені кошти  у сумі 13,5 млн грн. Очікувалося надходження 11,6 млн грн цільової субвенції з державного бюджету.

Міський голова Сергій Сухомлин зазначає, що таке обладнання є вкрай необхідним для міського медичного закладу. «Держава ж вирішила централізовано провести закупівлю такого обладнання. Гарантії, що  Лікарня №2 отримає ангіограф, немає… А  без такого обладнання  заклад не зможе підписати деякі пакети послуг з  НСЗУ…», - пояснює міський голова.

Депутат Віктор Брокарєв зауважує, що за державною програмою  НСЗУ перераховує медичному закладу кошти за лікування хворих з гострим інфарктом, і пацієнт при цьому не платить. « Як лікар-кардіолог скажу, що  ангіограф необхідний міській лікарні.  У цьому закладі хороша кардіологія.  Лікарня ж  зможе для себе заробляти кошти»,  –  каже Віктор Брокарєв. В Житомирській області ангіограф є тільки в обласній лікарні, що  знаходиться в центральній частині міста, а тому з населених пунктів північної частини області буде зручно та швидко дістатися  саме до Лікарні №2. 

Враховуючи нагальну потребу в ангіографічному дослідженні при багатьох захворюваннях, діагностиці та їх подальшому  лікуванні на сучасному рівні, було вирішено придбати  обладнання  на умовах  лізингу. Рішеннями сьогоднішньої сесії надано дозвіл КП «Лікарня №2 ім. В.П. Павлусенка» Житомирської міської ради на закупівлю ангіографічного обладнання на умовах фінансового лізингу та внесено відповідні зміни до Цільової програми розвитку охорони здоров’я Житомирської міської ОТГ на 2018-2020 роки.

Окрім того,  депутати проголосували за рекомендацію  передбачити кошти  на погашення кредиту при формуванні бюджету громади  на наступний рік.

Договір фінансового лізингу затвердять на найближчої сесії  Житомирської міської ради.

За наявності ангіографу лікарі зможуть надавати медичну допомогу пацієнтам з гострим інфарктом міокарду, гострим мозковим інсультом та пацієнтам, які потребують оперативних втручань на артеріях.