Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Правління АМУ звернулося до Президента України з відкритим листом. Як коментує ситуацію Сергій Сухомлин

08.09.2020
Правління АМУ звернулося до Президента України з відкритим листом. Як коментує ситуацію Сергій Сухомлин

Асоціація міст України  звернулася до Президента Володимира Зеленського з вимогою провести зустріч  через «…блокування рахунків комунальних підприємств, що надають послуги теплопостачання», що може призвести  «до зриву опалювального сезону…».

На сайті організації  опубліковано  відкритий  лист до Президента щодо захисту конституційних прав громад, у якому йдеться:

«Сьогодні органи місцевого самоврядування опинилися перед низкою проблем: чисельні перевірки, обшуки правоохоронних органів фактично паралізують діяльність із забезпечення нормальної життєдіяльності громад та надання послуг жителям, вибіркове погодження місцевих запозичень ставить під загрозу фінансування виплат заробітної плати працівникам бюджетної сфери, завершення ремонту шкіл, дитячих садків, оснащення лікарень; блокування рахунків комунальних підприємств, що надають послуги теплопостачання, призведе до зриву опалювального сезону».

Зазначимо, що  7 серпня цього року  виконавча служба арештувала  рахунки КП «Житомиртеплокомуненерго» Житомирської міської ради, не дивлячись на те, що  його включено до реєстру підприємств,  які беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії. А  значить заборгованість згідно з законодавством  реструктуризується.

Депутати міської ради  звернулися до Президента та Прем’єр-міністра України  з проханням втрутитись у ситуацію, яка  може призвести до зриву початку опалювального сезону.

Сергій Сухомлин так коментує ситуацію, яка склалася на комунальному підприємстві  «Житомиртеплокомуненерго,  зазначаючи при цьому, що така  проблема  - в 11 містах України:

«Виконавча служба наклала арешт листом, у якому  ж написано, що  не можна  арештовувати рахунки, якщо проведена реструктуризація, якщо немає боргів ….. Незабаром опалювальний сезон. Ми не можемо заплатити кошти за перевірку лічильника, щоб відкрити котельню, не можемо виплатити заробітну плату  людям  на підприємстві... До того  ж  теплокомуненерго проводить ремонти,  і ми не можемо розрахуватися з підрядником ..».

Проблема залишається  не  невирішеною, хоча  питання порушували на  нараді  за участі  міністра регіонального розвитку в Житомирській облдержадміністрації та на рівні заступника міністра …  Окрім того, у Києві у виконавчу службу не пропустили заступника керівника комунального підприємства, аргументуючи відмову карантином.

«Карантин  не відміняє початок опалювального сезону. Будемо намагатися і далі потрапити у «високі  кабінети».  Попри  арештовані рахунки, опалювальний  сезон  ми запустимо у Житомирі,  однак  зробити це буде набагато складніше», -  сказав  Сергій Сухомлин.