Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У загальноосвітніх навчальних закладах міста розпочинається «День цивільного захисту»

12.04.2017
У загальноосвітніх навчальних закладах міста розпочинається «День цивільного захисту»

У період з 14 по 29 квітня поточного року у загальноосвітніх навчальних закладах міста заплановано проведення  «Дня цивільного захисту».
«День цивільного захисту» - це підсумок роботи з підготовки школярів, педагогічного та технічного персоналу загальноосвітніх навчальних закладів за навчальний рік з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності.

Основними завданнями «Дня цивільного захисту» є:

- закріплення в учнів та персоналу умінь, навичок правильно і швидко діяти  в  прогнозованих  надзвичайних ситуаціях;

- формування і розвиток в учнів високих морально-психологічних  якостей: мужності, витримки, кмітливості, ініціативи, відваги, взаємної виручки, постійної готовності до надання необхідної допомоги потерпілим  у надзвичайних ситуаціях;

- визначення рівня готовності адміністрації навчального закладу до виконання своїх обов’язків у разі загрози або виникнення надзвичайної ситуації.

Організатори «Дня цивільного захисту» - управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення та управління освіти міської ради.

Захід проводитиметься у відповідності до завчасно розробленого плану і розпочинатиметься урочистою лінійкою. У навчальних класах відбуватимуться тематичні відкриті уроки, вікторини, рольові ігри з основ безпеки життєдіяльності. Школярі практикуватимуться у наданні медичної допомоги та закріплюватимуть знання з правил поведінки в умовах небезпечних ситуацій, в тому числі в побуті. Заплановано показ аварійно - рятувальної техніки, спеціального обладнання та засобів захисту. Поряд з цим, заплановані виступи фахівців, демонстрація відеофільмів,тощо.

Завершальним етапом проведення «Дня цивільного захисту» є спеціальні об’єктові тренування в залежності від притаманних навчальному закладу внутрішніх та зовнішніх ризиків небезпеки.

Фахівці управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення та управління освіти міської ради із залученням представників навчально-методичного центру з питань цивільного захист та безпеки життєдіяльності надаватимуть методичну допомогу адміністраціям навчальних закладів та братимуть безпосередню активну  у проведенні «Дня цивільного захисту».