Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Оголошено набір на другий курс навчань Школи проєктних менеджерів

10.09.2020
Оголошено набір на другий курс навчань Школи проєктних менеджерів

З 28 вересня по 9 жовтня відбудеться другий курс навчань Школи проєктних менеджерів (ознайомитись з програмою можна за посиланням https://eefund.org.ua/shkola-proektnikh-menedzheriv), який буде проводитися Фондом енергоефективності. Всіх бажаючим пройти курс навчання необхідно зареєструватись за посиланням: http://surl.li/fgxr

З 4 серпня 2020 року  в дію вступила оновлена Програма «‎Енергодім»‎ Фонду енергоефективності, яка передбачає запуск нової  можливості для ОСББ — залучати  фахівця для професійного супроводу проєкту з енергомодернізації будинку та отримувати компенсацію (до 70%) вартості його послуг.

Тобто, співвласники можуть найняти фахівця, який буде управляти усім проєктом, або долучатися до роботи на окремих його етапах, якісно та оперативно вирішувати супровідні питання.

За умовами Програми «‎Енергодім» Фонд відшкодовує до 70% витрат за послуги проєктного менеджера

Хто може бути проєктним менеджером?

Проєктний менеджер (ПМ) — це фахівець, який відповідає за перебіг проєкту впровадження заходів з енергоефективності в будинку, підготовку документації, якість заявок та загальний супровід проєктів за умовами Програми «‎Енергодім»‎

Фонд енергоефективності‎ не висуває особливих вимог до кваліфікаційного, освітнього рівня особи, яка може супроводжувати проєкти термомодернізації багатоповерхівок. 

Тобто, жодних сертифікатів та/чи дозволів на право надання послуг проєктного менеджера або документів про відповідну освіту подавати не потрібно. 

Важливо! Проєктним менеджером може бути як юридична особа чи фізична особа-підприємець, так і просто фізична особа. 

Які послуги надає проєктний менеджер?

Проєктний менеджер допомагає ОСББ управляти всіма процесами модернізації будинку: від подачі заявки на участь в Програмі — до реалізації будівельних робіт та  перевірки якості проєкту. 

ОСББ та фахівець з супроводу проєкту самостійно визначають перелік і обсяг робіт, який має виконати останній. 

Фонд, в свою чергу, визначає перелік можливих послуг проєктного менеджера, за які може бути здійснене відшкодування. Перелік послуг можна знайти в Додатку 3 Програми «Енергодім».

Зокрема, фахівець з супроводу проєктів може надавати такі послуги:

  • організація та участь в загальних зборах ОСББ, роз’яснення деталей участі в Програмі «Енергодім» та переваг для співвласників;
  • аналіз варіантів кредитування та розрахунків по кредиту, визначення та презентація оптимального рішення для співвласників;
  • оформлення заявки, супровідних документів для участі (та інших етапів) у Програмі «Енергодім»;
  • попередній розрахунок вартість робіт та послуг;
  • пошук та укладання договорів з підрядниками для виконання робіт/послуг з термомодернізації будинку, контроль виконання таких робіт/послуг.

Вартість послуг ПМ

Загальна вартість послуг ПМ може бути будь-якою за домовленістю сторін, але  ця сума не повинна перевищувати 1,8 % фактичної вартості прийнятних заходів з будівельних робіт за проєктом для Пакету «Комплексний» (Б) та 5% — для Пакету «Легкий» (А). Такі умови встановлено для перших 500 ОСББ-учасників Програми. 

При підготовці статі використано матеріали сайту (https://eefund.org.ua/).