Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У Музичній школі Святослава Ріхтера представили унікальні картини з колекції Народного музею

15.09.2020
У Музичній школі Святослава Ріхтера представили унікальні картини з   колекції  Народного музею

Картину  «На дачі»,  два портрети  Святослава Ріхтера та  особисті  речі  великого майстра з колекції музею  сьогодні, 15 вересня,  представили на виставці  в  Музичній школі імені Святослава Ріхтера.

 Педагоги кажуть: це  – унікальні роботи. На картині зображена дача Святослава Ріхтера  на р. Ока поблизу м. Таруса, його улюблене місце відпочинку. «Картину подарувала нашому музеї пані Вікторія Тучинська – донька видатного українського композитора Йосипа Ельгісера. Сама ж пані Вікторія отримала картину в подарунок від знаменитого віолончеліста Мстислава Ростроповича - розповідають  у закладі. Картина написана олією, хоча сам Ріхтер говорив, що малювати олійними фарбами він не любив. У цьому, власне, і є унікальність твору, який свідчить про неабиякий талант великого музиканта  до олійного живопису.

Пані Вікторія подарувала музею портрет Святослава Ріхтера, написаний народним художником України Іваном Холоменюком, що зберігся в родині Ельгісерів та фотопортрет великого піаніста, що висів у фоє міланського оперного театру «Ла-Скала».

Окрім того, у  стінах  навчального музичного закладу сьогодні  говоритимуть і про сучасне бачення мистецької освіти.  З  2018 року  музична школа розпочала працювати за освітніми програмами, що впроваджуються Міністерством культури України з 2018 року.   Це єдиний мистецький заклад у Житомирі та перший в області, який взяв участь в пілотному проєкті Міністерства культури України з  впровадження  освітніх програм в освітній процес початкової мистецької освіти.

Нагадаємо, рішенням  70 сесії  Житомирської  міської ради затверджено новий статут  закладу спеціалізованої позашкільної освіти  -  Музичної  школи  імені Святослава  Ріхтера. 

Народний  музей Святослава Ріхтера, що функціонує в   структурних підрозділах музичної школи, - єдиний в  Україні.