Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У Житомирі реалізовують проєкт «Кліматичні амбіції Євромолоді»

18.09.2020
У Житомирі реалізовують проєкт «Кліматичні амбіції Євромолоді»

21-25 вересня 2020 року в Житомирі реалізовуватиметься проєкт «Кліматичні амбіції Євромолоді», який передбачає відео-опитування, брейн-ринг та брейн-стормінг серед молоді.

У вересні в місті Житомирі у партнерстві з м. Вінниця відбуваються заходи на підвищення еко-амбіцій житомирян. Захід організовує Euroclub Networking при Представництві ЄС в Україні, який заснований ГО «Центр суспільних комунікацій» спільно з кафедрою філософії та політології Житомирського державного університету імені Івана Франка.

Клуб Networking спільно з Асоціацією Євроклубів Вінничини та євроклубом “Мандрівник” став одним з переможців міні-конкурсу проектів 2020 року Представництва Європейського Союзу в Україні, і протягом вересня буде проводити у Житомирі ряд заходів – таких як фотоконкурс на кліматичну тематику і відеоопитування на тематику екологічних проблем міста, гру в “Кліматичний колаж”, зустрічі з Послами європейської молоді в Україні(EU NEIGHBOURS east) та представниками місцевих рад.

"Європейський Союз приділяє значну увагу проблемам екології. Зокрема, серед завдань, які він ставить перед собою на період з 2021 по 2030, виділяють наступні: скорочення чистих викидів парникових газів як мінімум на 40%, підвищення частки відновлюваної енергетики принаймні до 32% та покращення енергоефективності на 32,5%. Без залучення молоді досягення цих амбітних планів не є можливим. Ініціатива "Посли європейської молоді" об'єднує багато молодих еко-активістів та активісток. Тому ми з радістю підтримуємо проєкт "Кліматичні амбіції Євромолоді" та сподіваємось, що таким чином допоможемо житомирянам та житомирянкам по-іншому поглянути на звичний їм спосіб життя" - коментує координаторка ініціативи "Посли європейської молоді" в Україні Лілія Антонюк.

Основні підсумкові заходи відбудуться в Житомирському державному університеті імені Івана Франка – на природничому факультеті 23 вересня буде проведено Кліматичний колаж (розробка ООН) (координатор староста 33 групи спеціальності 052 Політологія Марина Поліщук) – кому як не екологом має бути близька ця проблематика. На фізико-математичному факультеті відбудеться брейн-ринг (відповідальні – студентка 24 групи тієї ж спеціальності Марія Свіжевська), а на соціально-психологічному – 22 вересня брейнстормінг (круглий стіл за модерації студента-політолога 3 курсу Олександра Шевчука). Відеоопитування житомирян на еко та кліматичну тематику провели вже студентки-політологи 24 групи Карина Шаціло і Марія Свіжевська, і його можна проглянути за посиланням. Публічна презентація досліджень відбудеться 24 вересня. А 1 вересня студенти оголосили конкурс на кращий еко-малюнок та еко-вчинок серед шкіл та садків , та усіх бажаючих .

«Для мене як для гаранта спеціальності важливим є факт проведення заходів студентами-політологами, які вперше виступають їх координаторами», - пояснює доктор політичних наук Сергій Рудницький.

«Варто відзначити тісну співпрацю зі стейкхолдером нашої спеціальності 052 Політологія Іриною Ярмоленко, яка займається проблематикою жінок і екологічними проблемами. І якщо з проблематики жінок (крім її практичної діяльності – суспільно політичної і як депутата Житомирської ради) вона пише наукову роботу, і здійснює практичні кроки, то в площині екології вона займається реалізацію різноманітних екологічних проектів просвітницького плану для молоді та населення вцілому”- продовжив пан Сергій.

Якими будуть клімат та екологія в Житомирі, визначають щоденні рішення житомирян. Особливо, молодих житомирян, які завтра будуть творити місто по-новому. Тому важливо підвищити амбіції житомирян та молоді для зберження клімату та екології, надати їм інструменти, як це можна робити у щоденному житті,” - вважає проектна менеджерка заходів Ірина Ярмоленко.

У проведенні цих заходів допомагає викладач спеціальності 052 Політологія, доцент кафедри філософії та політології Людмила Горохова.
Заходи проходитимуть на кафедрі екології та географії Університету і деканату природничого факультету, фізико-математичного і соціально-психологічного факультетів. Тижневик відбуваєтья за підтримки проєкту Представництва ЄС в Україні «Інформаційна підтримка мереж ЄС в Україні» та в рамках Майстерні міста Житомир 2020(GIZ) GmbH та Житомирська міська рада).

Провідним партнером події є Посли європейської молоді в Україні (EU NEIGHBOURS east). Слідкуйте за анонсами подій на сторінці Euroclub Networking, Центр Суспільних Комунікацій у Фейсбуці або на сторінці Спеціальність 052 у Житомирі

https://www.youtube.com/watch…
За інформацією ГО "Центр суспільних комунікацій"