Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

На Смолянському кладовищі у пам’ять про полеглих Героїв буде висаджено ще 27 дубів

28.09.2020
На Смолянському кладовищі у пам’ять про полеглих Героїв буде висаджено ще 27 дубів

У 2018 році на Смолянському військовому кладовищі, за ініціативи матерів загиблих учасників АТО та їх побратимів, було висаджено Алею Слави Героїв. Члени родин загиблих учасників АТО, представники Житомирської міської влади та громадськості висадили 55 дубів висотою 4-5 метрів, на кожен з яких рідні загиблих пов’язали стрічку з іменем загиблого воїна. 

Сьогодні, 28 вересня, депутати Житомирської міської ради під час 72-ї сесії міської ради підтримали ініціативу родин загиблих в АТО/ООС Героїв та прийняли рішення щодо продовження висадки Алеї Слави Героїв, сім’ї яких проживають у Житомирські міській об’єднаній територіальній громаді. З місцевого бюджету 270 660 тис. грн буде спрямовано на придбання саджанців дубів для висадки з іменними табличками загиблих Героїв на Смолянському кладовищі.

Директорка Житомирського міського центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді міської ради Ольга Юрченко розповідає:

«Алея Слави Героїв на Смолянському військовому кладовищі стала символом пам’яті про наших Героїв. За два роки кількість загиблих та померлих внаслідок поранень в АТО/ООС, на превеликий жаль, поповнилася ще 27 Героями. На сьогодні у Житомирські міській об’єднаній територіальній громаді проживає 82 родини, які втратили під час російсько-української війни найріднішу людину - сина, чоловіка, батька, онука. Члени родин запропонували продовжити ініціативу, розпочату в 2018 році. Напередодні Дня захисника України ми пропонуємо провести соціальну акцію, під час якої висадити ще 27 дерев з іменними табличками Героїв, які віддали життя за незалежність рідної землі». 

Очільник управління комунального господарства міської ради Олександр Марцун пояснив, що найближчим часом буде оголошено тендер на закупівлю дерев. Планується за 270 660 тис. грн придбати 30 дубів (з урахуванням замінного фонду – на випадок засихання дерев).