Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Молодість та зрілість можуть бути не паралельними світами, а одним життям

29.09.2020
Молодість та зрілість можуть бути не паралельними світами, а одним життям

Саме про це фотовиставка «Старіння. Суспільство для всіх», відкриття якої відбулося сьогодні, 29 вересня, за ініціативи Посольства Республіки Словенія в Україні, у найбільшому арт-просторі  Житомира - Gnatyuk Art Center.

У заході взяли участь: Надзвичаний та Повноважний Посол Республіки Словенія в Україні Томаж Менцін, Житомирський міський голова Сергій Сухомлин, голова Житомирської обласної державної адміністрації Віталій Бунечко, керівники структурних підрозділів органів влади, закладів та установ соціальної сфери Житомирської міської ОТГ та області, науковці, ЗМІ.

Фотовиставка «Старіння. Суспільство для всіх» представлена 17 авторськими світлинами та покликана привернути увагу в делікатний та неконфліктний спосіб на гострі теми, які притаманні для цієї вікової групи: від питань активного старіння та соціальної адаптації в умовах інформаційного суспільства до тем, що стосуються фізичної діяльності, погіршення здоров’я, потреби в допомозі у повсякденному житті. Та найголовніше – донести до свідомості сучасних, молодих, амбітних людей те, що поруч є харизматичні, сильні особистості, чию енергетику та потенціал вони недооцінюють; необхідність подолання стереотипу щодо знецінювання суспільної ролі людей похилого віку.  

«Не люди похилого віку, а люди поважного віку», – наголосив міський голова Сергій Сухомлин, -  «Адже самі ці люди будували Житомир та вкладали в нього душу».

Під час відкриття фотовиставки спікери акцентували свою увагу на актуальних питаннях соціального захисту людей похилого віку. Зокрема, у виступі директора департаменту соціальної політики Житомирської міської ради Вікторії Краснопір йшлося про:

  • сучасні виклики щодо реалізації прав людей, які досягли пенсійного віку (недостатній рівень пенсійного забезпечення, відсутність необхідних знань для орієнтації у сфері банківських послуг, інформаційних технологій та сучасних засобів зв’язку, карантинні обмеження, пов’язані із пандемією Covid 19);
  • заходи, спрямовані на вирішення проблем соціального захисту літніх людей (державна соціальна допомога, одноразова грошова допомога з місцевого бюджету, безоплатне гаряче харчування та соціальні акції для найбільш незахищених верств населення, тренінги з фінансової грамотності, консультації щодо користування терміналами);
  • діяльність закладів соціального спрямування (понад 5300 одиноких громадян (мешканців Житомирської міської ОТГ) отримують соціальні послуги в Житомирському міському територіальному центрі соціального обслуговування, 1903 з яких – у відділенні соціальної допомоги вдома);
  • залучення до активного громадського життя осіб літнього віку (діяльність гуртків, Університету ІІІ віку, участь у конкурсах, концертах).

В усіх державах літні особи стикаються з певними проблемами у реалізації своїх прав. Але ставлення до людей старшого віку завжди було мірилом справедливості та цивілізованості суспільства. Шанування старості передбачає повагу до людини, її потреб. Пам’ятаємо, увага, відчуття потрібності, зайнятість – це основні рецепти довголіття тих, «кому за»!

Та, як казав великий ірландський драматург і публіцист Бернард Шоу, найправильніше - поєднувати життєвий досвід старості з енергією молодості.