Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

День усиновлення – свято милосердя та доброти

30.09.2020
День усиновлення – свято милосердя та доброти

В останній день вересня Україна відзначає День усиновлення. Це надзвичайно тепле свято людяності та милосердя, яке невипадково збігається з днем християнських святих Віри, Надії, Любові та матері їх Софії.

30 вересня у Житомирській міській об’єднаній громаді традиційно вітають батьків і дітей, які знайшли своє щастя у люблячих і турботливих родинах.

Сьогодні до сесійної зали міської ради були запрошені батьки та діти, які волею долі стали однією родиною. У цьому році до Дня усиновлення Службою (управлінням) у справах дітей Житомирської міської ради було проведено конкурс відеоробіт  «Коли сміється дитина  – посміхається небо». У конкурсі взяли участь 14 сімей усиновлювачів, опікунів, прийомних сімей та родин дитячих будинків сімейного типу. Переможців визначено у номінаціях: «Талановита родина», «Щаслива родина», «Спортивна родина». Бурхливими оплесками, відзнаками, квітами та подарунками привітали переможців та учасників конкурсу.

Вітаючи учасників свята із Днем усиновлення, міський голова Сергій Сухомлин подякував усім усиновлювачам, опікунам, прийомним батькам, батькам-вихователям за любов та милосердя, відкрите серце та велику відповідальність за долі дітей, безцінний дар дітям – щастя мати родину.

«Дякую кожній родині, яка відкрила не лише двері своєї домівки, але й своє серце, для дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування. Це прояв справжнього милосердя і безмежної любові до дітей. Пишаюся Вами. Бажаю усім родинам міцного здоров’я, мирного неба, взаємної любові та розуміння!», - наголосив міський голова.

«Усиновлення – не просте батьківство. Це – велика відповідальність, побудована на милосерді та доброті. Усиновивши чи взявши дитину під опіку, утворивши прийомну сім’ю чи дитячий будинок сімейного типу, батьки стають взірцем людяності та відповідальності. Дякую Вам за любов до дітей, щоденну невтомну працю, терпіння, за те, що вселяєте у їхні душі віру в добро, виховуєте достойними громадянами України», - зазначила Ольга Пашко, керуючий справами виконавчого комітету міської ради.

Очільниця служби (управління) у справах дітей Житомирської міської ради Ольга Бібла розповіла:

«Сьогодні в нашому місті зростають 159 усиновлених дітей. Зберігаючи таємницю усиновлення,  ми не можемо назвати прізвища цих людей, але з впевненістю можемо сказати, що завдяки їх любові, гуманності і милосердю діти знайшли маму та тата, щасливу родину, сімейний затишок. Усиновлення – це дуже відповідальний крок щодо прийняття в сім’ю дитини на правах народженої, з усіма правами та обов’язками як з боку дорослих, так і з боку дитини. Гарантовані державою права дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, мають забезпечити їм гідне життя, але тільки в тому разі, коли ми – громадяни, небайдужі до дитячих доль допоможемо відкрити нові обрії  для малечі, яка має право на щасливе майбутнє».

Довідково: на обліку в службі (управлінні) у справах дітей Житомирської міської ради перебуває 355 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них 273 дітей перебуває під опікою (піклуванням), 53 дитини – у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях. На місцевому обліку з усиновлення перебуває 72 дитини, з них у віці від народження до 5 років - 8 дітей; від 6 років до 10 – 13 дітей; від 11 років до 17 років - 52 дитини, з них мають інвалідність 10 дітей. За 9 місяців 2020 року 7 дітей усиновлено громадянами України, які перебувають на обліку з усиновлення в м.Житомирі. З державних дитячих закладів, розташованих у м.Житомирі усиновлено 15 дітей. За рішенням суду усиновлено 12 дітей одним із подружжя (внутрісімейне усиновлення). 9 сімейних пар м.Житомира усиновили 10 дітей.