Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

До уваги отримувачів відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня»

09.10.2020
До уваги отримувачів відшкодування  вартості послуги з догляду за дитиною  до трьох років «муніципальна няня»

30 вересня 2020 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 897 «Про внесення змін до Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» (застосовується з 2 жовтня 2020 року).

Даною постановою передбачено, що протягом одного місяця з дня набрання чинності цією постановою батьки, опікуни дитини, які отримують відшкодування вартості послуги «муніципальна няня» (далі – компенсація), повинні підтвердити своє право на отримання компенсації у подальшому шляхом подання до управління соціального захисту населення документів про зайнятість кожного з батьків, опікунів.

Таким чином, змінами передбачено надання компенсації батькам, опікунам, які є працюючими, за винятком отримувачів послуги, які :

  • здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю;
  • здійснюють догляд за дитиною, хворою на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, за дітьми, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органа, потребують паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідності;
  • є особами з інвалідністю І або ІІ групи;
  • у яких одночасно народилося троє і більше дітей.

Компенсація не призначається, якщо отримувач послуги перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Вищезезначеною постановою також передбачено, що компенсація виплачується у розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років (станом на 1 січня 2020 року – 1779 грн.), але не більше від вартості сплаченої послуги.

У разі догляду за дитиною з інвалідністю або тяжкохворою дитиною розмір компенсації становитиме два розміри прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, але не більше від вартості сплаченої послуги.

Крім того, муніципальна няня, яка є фізичною особою-підприємцем, може здійснювати догляд одночасно не більше ніж за трьома дітьми, а якщо це юридична особа – одночасно не більше ніж за десятьма дітьми з різних сімей.

У разі не підтвердження права на отримання компенсації послуги «муніципальна няня» її виплата буде припинена.

Станом на 1 жовтня 2020 року в управліннях соціального захисту населення Богунського та Корольовського районів департаменту соціальної політики Житомирської міської ради на обліку перебуває 152 одержувача даного виду компенсації.

Департамент соціальної політики міської ради