Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Визначення статусу вдів померлих осіб з числа постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи

22.10.2020
Визначення статусу вдів померлих осіб з числа постраждалих  внаслідок  Чорнобильської катастрофи

Визначення статусу вдів померлих осіб з числа постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи проводиться відповідно до «Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2018 р. N 551.

Згідно пункту 10 зазначеного вище Порядку на підставі документів про підтвердження статусу постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи, відповідного посвідчення (за наявності) та експертного висновку щодо встановлення причинного зв'язку смерті з Чорнобильською катастрофою  статус встановлюється:

  • дружині (чоловіку) померлого громадянина з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи, віднесеного до категорії 1 або 2, або з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесеного до категорії 3, смерть якого  пов'язана з Чорнобильською катастрофою, а також дружині (чоловіку), якщо не одружилася вдруге, померлого громадянина, віднесеного  до категорії 1, 2 або 3, смерть якого пов'язана з участю у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, у складанні ядерних зарядів та проведенні на них регламентних робіт,
  • опікуну дітей (на час опікунства) померлого громадянина, смерть якого  пов'язана з Чорнобильською катастрофою.  

При цьому посвідчення померлого громадянина підлягає здаванню уповноваженим органам для подальшого зберігання в особовій справі дружини (чоловіка) померлого  або опікуна дітей померлого.

 Посвідчення видаються уповноваженими органами за місцем проживання (реєстрації) особи на підставі рішень комісій з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян, утворених уповноваженими органами.

 Рішення про видачу або відмову у видачі посвідчення приймається у місячний строк з дня надходження необхідних документів до уповноважених органів.

 У разі втрати або зіпсування посвідчення замість нього видається повторне посвідчення на підставі раніше поданих документів та особистої заяви (із зазначенням номера та дати видачі посвідчення, поясненням обставин втрати або зіпсування) та опублікованого в пресі повідомлення про визнання посвідчення недійсним.

 Додаткову інформацію із зазначеного вище можна отримати:

для мешканців Корольовського району - в управлінні соціального захисту населення Корольовського району   (пл. Польова 8, каб. 318), тел. 097-665-01-68  або за електронною адресою: chorkorzt@ukr.net

для мешканців Богунського району - в управлінні соціального захисту населення Богунського району  (вул. Перемоги 55, каб. 217, 219) або за телефонами: 42-50-10, 097-356-9587.

 Департамент соціальної політики міської ради