Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

21 листопада вступає в дію Закон про штрафи за відсутність маски в громадському місці

20.11.2020
21 листопада вступає в дію Закон про штрафи за відсутність маски в громадському місці

Закон України "Про внесення змін до Кодексу України про адмінправопорушення щодо запобігання поширенню COVID-19" сьогодні, 20 листопада, опубліковано на шпальтах офіційної газети Верховної Ради "Голос України". 

Закон спрямований на запобігання розповсюдженню COVID-2019 серед населення України та набуває чинності з дня, наступного за днем його опублікування, а саме: 21 листопада 2020 року.

Зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення (ст.44-3) передбачають покарання за перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без одягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, у вигляді штрафу від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 грн до 255 грн).

Штраф може стягуватися на місці вчинення адміністративного порушення за допомогою безготівкових платіжних пристроїв.

Накладати штрафи зможуть органи внутрішніх справ, Національна поліція, уповноважений орган охорони здоров'я, уповноважені органи Державної санітарно-епідеміологічної служби, а також органи місцевого самоврядування.

Довідково: Закон "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)" (№3891) Верховна Рада ухвалила 6 листопада.

Голова Верховної Ради підписав його 10 листопада, а президент - 19 листопада.