Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

2 грудня - День пам’яті Героя Володимира Мальцева

02.12.2020
2 грудня - День пам’яті Героя Володимира Мальцева

 Всіх до одного ми повинні пам’ятати,

Хто нас в  цей час тяжкий на Сході захищав,

Щоб знала кожна  вбита горем мати,

Що не даремно син життя своє віддав

 

Народився 1983 року в селі Лихачів (Носівський район, Чернігівська область).У 2000 році закінчив Лихачівську ЗОШ, потім Мринське СПТУ № 33, де здобув професію тракториста, в Ніжині — водія.

У травні 2003 р.- листопаді 2004 року проходив строкову військову службу в лавах ЗСУ (м. Болград Одеської області). Протягом 2005-2007 років проходив службу в органах Міністерства надзвичайних ситуацій України — у пожежній частині Києва, по тому - на Житомирській кондитерській фабриці «Житомирські ласощі». З 2007 по 2014 рік мешкав у м. Житомирі; влітку 2014-го повернувся до рідного села.

Володимир прийшов до військкомату без повістки у 2014 році та підписав на три роки контракт. "Герой - це просто Людина! Володимир  прийшов, коли  без перша хвиля мобілізація закінчилася, а він – заберіть мене в армію", - пригадує військовий комісар Носівського району Анатолій Халімон.

З 11 лютого 2015 року брав участь в антитерористичній операції на сході України. Мав  позивний «Копчений». У боях за Дебальцеве отримав поранення. Після шпиталю повернувся до побратимів на фронт і воював.

1 грудня 2017 року молодший сержант Мальцев Володимир, командир бойової машини — командир відділення 3-го взводу 2-ї роти 1-го механізованого батальйону 54-ї бригади, отримав важкі поранення під час мінометного обстрілу 120-міліметровими мінами ротного опорного пункту у районі села Троїцьке Попаснянського району Луганської області. Після чого був евакуйований до лікарні міста Попасна, де помер 2 грудня 2017 року від отриманих поранень.

Без Володимира лишилися мама, дві сестри (одна з них є його двійнятком), овдовіла дружина, без татуся лишилися двоє синів. Сім’я на даний час проживає у м. Житомирі.

Герої не вмирають!