Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Депутати продовжують працювати у постійних комісіях

16.12.2020
Депутати продовжують працювати у постійних комісіях

У ході підготовки до другої сесії 8-го скликання Житомирської міської ради відбулось засідання одразу двох комісій: комісії з гуманітарних питань під головуванням Людмили Зубко та комісії житлового господарства під головуванням Геннадія Карпінського.

Нагадаємо, що міський голова підписав розпорядження про скликання сесії  другої сесії Житомирської міської ради восьмого скликання.

Депутати заслуховують  звіти щодо виконання  програм за 2020 рік та проєкти нових  програм  на 2021 рік. 

На соціально-гуманітарній комісії розглянули  13 питань  порядку денного. Присутні заслухали питання внесення змін та доповнень до міської цільової Програми  розвитку освіти на 2019-2021 рік. Метою даної програми є забезпечення умов рівного доступу населення міста до сучасної, якісної, конкурентоспроможної освіти відповідно до вимог інноваційного розвитку суспільства, що відповідає актуальним і перспективним запитам особистості, суспільства та держави, створення комфортних умов навчання і виховання у закладах освіти міста.

«Термін виконанняпрограми -  три роки, тобто 2021 рік – це останній рік даної програми. Обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання програми, -   1 742 996,8 грн. З них державна субвенція -  616 891,6, місцевий бюджет - 1 050 819,1, кошти небюджетних джерел - 75 286,1 грн», - у доповіді зауважив директор департаменту освіти міської ради Валентин Арендарчук.

На засіданні постійної комісії з питань житлово-комунального господарства та інфраструктури міста  заслухали керівників структурних підрозділів з виступами щодо нових програм.

Погодили Програму житлового господарства та поводження з відходами на території Житомирської міської об’єднаної територіальної громади на 2021-2025 роки.

«З метою  забезпечення належної та безперебійної експлуатації житлового фонду, утримання житлових будинків, інженерних мереж та обладнання до них, вчасного проведення капітальних ремонтів та своєчасних ліквідацій аварійних ситуацій та пошкоджень в житлових будинках, утримання міста в задовільному санітарному стані прошу погодити та внести на розгляд депутатського корпусу дану програму», - доповів начальник управління житлового господарства Андрій Гуменюк.

Як зазначив керівник управління, результатами  виконання програми мають бути:

- попередження та недопущення аварійних ситуацій у багатоквартирних будинках та  на прибудинкових територіях житлового фонду;

- задоволення потреб  населення у житлово-комунальних послугах відповідної якості та рівня;

- формування свідомості відповідального власника житла в процесі управління багатоквартирними будинками;

- удосконалення механізму співфінансування капітального ремонту житлового фонду міста;

- зменшення видатків з міського бюджету на проведення капітального ремонту житлового фонду;

- зменшення споживання енергетичних ресурсів та витрат співвласників багатоквартирних будинків на житлово-комунальні послуги, шляхом застосуванням енергоефективних та енергозберігаючих заходів;

- продовження терміну експлуатації наявного житлового фонду, його конструктивних елементів та прибудинкових територій;

- утримання в належному санітарному стані дворових територій;

- покращення технічного стану асфальтобетонного покриття прибудинкових територій житлових будинків та міжквартальних проїздів;

- формування відповідальності власників житла через співфінансування реновації житлового фонду;

- створення безпечних умов проживання мешканців при користуванні ліфтами у житлових будинках;

- забезпечення підключення систем протипожежного захисту житлових будинків підвищеної поверховості до автоматичних систем пожежогасіння сигналізації диспетчерських пунктів пожежних частин  міста;

- вжиття заходів щодо ліквідації аварійних ситуацій;

- виготовлення первинної документації щодо технічного стану багатоквартирних будинків (будівлі, споруди) комунальної власності;

- оновлення матеріально-технічної бази житлово-комунальних підприємств.

 Для реалізації поставлених завдань на програму  планують передбачити 45679,6 тис. грн коштів з місцевого бюджету. Серед  зазначених видатків - 1150,0 тис. грн заплановані на проведення заходів з озеленення міста, знесення аварійних дерев, охорони зелених насаджень від шкідників та хвороб; 500,0 тис. грн - обсяг видатків, запланований на облаштування та поточний ремонт контейнерних майданчиків для збору ТПВ та для складання  великогабаритних і будівельних відходів, встановлення парканів, 1660,0 тис. грн передбачено на забезпечення екологічного безпечного  збирання, видалення, знешкодження і захоронення відходів.

 Розглянуті та погоджені питання будуть внесені на розгляд сесії вже 17 грудня