Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Житомирські школи отримали посібники, покликані допомогти в організації військово-патріотичного виховання учнівської молоді

23.12.2020
Житомирські школи отримали посібники, покликані допомогти в організації  військово-патріотичного виховання учнівської молоді

Кожна школа Житомира отримала сьогодні комплект з 8 посібників – додаткову методичну літературу для викладання курсу «Захист України», що  розроблена в рамках «Формування оборонної свідомості в українському молодіжному середовищі» - проєкту,  який цьогоріч став одним з переможців гранту міського голови для обдарованої молоді.

 «Питання національної безпеки та оборони стало провідним в українському соціумі, адже впливає і на інші види діяльності та на стабільність у країні в цілому», - каже Максим Швець, референт Військового пластування у Житомирській області та автор проєкту. Сьогодні, 23 грудня,  на звітній зустрічі він презентував посібники, де містяться рекомендації з питань національно-патріотичного  виховання молоді.

«Книги на суму 25 тис. грн  було надруковано за кошти гранту міського голови, інші ж – за кошти спонсорських джерел», - розповідає Ірина Ковальчук, начальниця управління у справах сім’ї, молоді та спорту міської ради.

На сьогодні Стратегія національно-патріотичного виховання затверджена на державному рівні. Учні Житомира, як і всіх українських міст, беруть участь у  військово-патріотичних іграх, таких як: «Джура – Десантник» та «Джура-Прикордонник».  Але, як зазначає Ірина Ковальчук, додаткової літератури та якихось рекомендацій для допомоги в реалізації важливих на сьогодні завдань  національно-патріотичного виховання у школі, дуже мало.

«Саме тому цей проєкт Максима Швеця є актуальним і корисним, адже покликаний допомогти вчителям працювати з дітьми у сфері патріотичного виховання», - каже Ірина Ковальчук. А практична реалізація  проєкту можлива у  співпраці  Пластового молодіжного  центру  та вчителів, які у школі виховують патріотів та захисників України.