Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Створення середовища для виховання духовного та культурного потенціалу громадян - основа програми Культурний простір на 2021-2023 роки

24.12.2020
Створення середовища для виховання духовного та культурного потенціалу громадян - основа програми Культурний простір на 2021-2023 роки

Сьогодні на другому пленарному засіданні Житомирської міської ради депутати затвердили міську цільову програму «Культурний простір Житомирської міської об’єднаної територіальної громади» на 2021-2023 роки».

Загальний обсяг, необхідний для реалізації програми на три роки коштами міського бюджету, становить 364332,5 тис грн. Зокрема, на організацію та проведення державних, загальноміських свят, культурно-освітніх та мистецьких заходів у 2021 році у програмі закладено, в тому числі на спільні проєкти з громадськими організаціями, стипендіями міського голови, 7665,1 тис.грн.

Програма складається з дев’яти підпрограм, які охоплюють всі сфери культури та мистецтва Житомирської міської об’єднаної територіальної громади. До прикладу, у рамках підпрограми  «Бібліотечна справа» передбачається створення та підтримка альтернативного культурного простору, перетворення публічних бібліотек на сучасні бібліотечні простори (коворкінг-центри та хаби).

 «Комплексна цільова програма «Культурний простір Житомирської міської об’єднаної територіальної громади» на 2021-2023 роки забезпечить створення середовища для виховання духовного та культурного потенціалу громадян, має спонукати житомирян відпочивати, навчатись, розважатись і культурно розвиватись», - зауважила начальниця управління культури Ілона Колодій.

Програма спрямована на пошук основних, стратегічних напрямів, які будуть стимулювати розвиток духовного та культурного фундаменту міста, створення концепції з формування іміджу Житомир - Культурний Центр, визначення основних проблем розвитку культури міста, збереження і розвиток культурних центрів міста й адаптація їх під потреби сучасного споживача, відновлення патріотизму житомирян щодо культурного надбання та багатства міста, створення культурного середовища для виховання духовного та культурного потенціалу громадян, спонукати житомирян культурно розвиватись саме тут.