Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Управління охорони здоров’я міської ради про реалізовані проєкти 2020 та пріоритети 2021 року

05.01.2021
Управління охорони здоров’я міської ради про реалізовані проєкти 2020 та пріоритети 2021 року

У 2020 році в Житомирській міській територіальній громаді було продовжено трансформацію системи надання медичної допомоги. Упродовж І кварталу поточного року заклади охорони здоров’я вторинного рівня отримували фінансування за медичною субвенцією з Державного бюджету, а з 1 квітня 2020 року перейшли на договірні відносини з Національною службою здоров’я України.

Незважаючи на зміну механізму фінансування закладів охорони здоров’я, з місцевого бюджету спрямовані значні  кошти на фінансову підтримку та розвиток міських закладів охорони здоров’я.

Практично завершено комп’ютеризацію всіх закладів охорони здоров’я: проведено мережу, придбано комп’ютери та програмні продукти, організовано автоматизовані робочі місця для спеціалістів. За період 2016-2020 років з місцевого бюджету на комп’ютеризацію витрачено 14,2 млн грн, у т.ч. у 2020 році – 3,2 млн грн.

Заклади охорони здоров’я отримали значну підтримку на  проведення заходів із запобігання поширенню коронавірусної інфекції  -  на це спрямовано більше 38,0 млн грн з місцевого бюджету. За рахунок цих коштів придбано 5 апаратів ШВЛ, концентратори кисню, відеобронхоскоп, монітори пацієнта, облаштовано ПЛР лабораторію, забезпечено гарячим харчуванням медичних працівників, задіяних в лікуванні хворих з COVID-19, заклади охорони здоров’я забезпечені засобами індивідуального захисту, дезінфікуючими засобами, ліками тощо, 168 медичних та інших працівників отримали матеріальне заохочення (до вирішення даного питання на державному рівні). Проведено добровільне страхування медичних працівників та працівників міських медичних закладів, які працюють в умовах підвищеного ризику інфікування гострою респіраторною хворобою COVID-19 під час виконання ними професійних обов'язків.

Для забезпечення подачею кисню ліжкового фонду міських лікарень, які надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з COVID-19, з державного бюджету було отримано цільову субвенцію у сумі 8,6 млн грн.

У 2020 році на базі комунального підприємства «Лікарня № 1» Житомирської міської ради створено мамологічний центр. За ініціативою керівництва підприємства депутатським корпусом підтримано рішення щодо придбання мамографічного комплексу з томосинтезом. Мамографія - це рентгенівське дослідження молочних залоз. Регулярне проведення мамографії скорочує ризик смертності від онкологічних захворювань молочних залоз на 30%, тому це дуже цінний діагностичний метод. Апарат робить 700-800 зрізів органу і здатен виявляти пухлини діаметром 1 мм. При такому розмірі новоутворення жінку можна вилікувати, застосовуючи місцеве лікування та досягти високих показників виживаності. Це дороговартісне обладнання вартістю 9,0 млн грн. У поточному році витрачено 2,1 млн грн. Остаточний розрахунок буде проведено у 2021 році (пріоритет на 2021 рік).

З метою надання мешканцям Житомирської міської територіальної громади сучасної медичної допомоги при гострому інфаркті міокарда, гострому мозковому інсульті та пацієнтам, які потребують оперативних втручань на судинах, у 2020 році прийнято рішення щодо закупівлі ангіографічного обладнання для  КП «Лікарня №2 ім. В.П. Павлусенка» Житомирської міської ради на умовах лізингу. Вартість такого обладнання становить 741,8 тис євро. У поточному році перераховано лізингових платежів на суму 7,9 млн грн (пріоритет на 2021 рік).

З метою приведення приміщення у відповідність до технічних вимог для розміщення ангіографічного обладнання, з місцевого бюджету спрямовано 1,1 млн грн на проведення «Капітального ремонту приміщень на 1-му поверсі КП «Лікарня № 2 ім.В.П.Павлусенка» Житомирської міської ради за адресою: вул.Р.Шухевича, 2а в м. Житомир».

Задля забезпечення проведення бронхоскопії хворим, які знаходяться на штучній вентиляції легенів, з місцевого бюджету спрямовано 0,6 млн грн на закупівлю мобільного відеобронхоскопу для КП «Лікарня № 2 ім. В.П.Павлусенка» Житомирської міської ради.

За рахунок субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій у сумі 2,2 млн грн придбано сучасне медичне обладнання для надання якісної медичної допомоги при пологах - апарат ШВЛ експертного класу для немовлят, які народились з критично малою вагою або іншою патологією (1,9 млн грн) та апарат ШВЛ «Бриз».

В рамках програми масштабного будівництва, ремонту та реконструкції об'єктів соціальної інфраструктури «Велике Будівництво», ініційованої  Президентом України, з метою приведення приймальних відділень опорних лікарень до єдиного стандартного зовнішнього вигляду, у 2020 році розпочато роботи з «Реконструкції приміщень для розміщення відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги КП "Лікарня №1" за адресою: м. Житомир, вул. В.Бердичівська, 70».

В минулому році продовжено роботу з розширення мережі амбулаторій сімейного лікаря, відкрито нову сучасну амбулаторію за адресою: вул. Покровська, 159.

У комунальному підприємстві «Стоматологічна поліклініка №1» Житомирської міської ради (вул. Св. Ріхтера, 2) відкрито сучасну операційну для проведення хірургічних та імплантологічних операцій.

За інформацією Управління охорони здоров'я міської ради