Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

До уваги декларантів: декларуємо соцвиплати

02.02.2021
До уваги декларантів: декларуємо соцвиплати

Нагадуємо, що суб’єкти декларування мають 3 місяці (до 31 березня 2021 року включно) для того, аби подати щорічну декларацію до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (Реєстру декларацій).

Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 46 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 р. № 1700-VII в е-декларації зазначаються відомості про доходи, які були отримані суб’єктом декларування або членами його сім’ї упродовж звітного періоду у вигляді заробітної плати, гонорари, дивіденди, страхові виплати, благодійна допомога, пенсія,  подарунки та інші доходи.

До інших доходів відносяться також різні соціальні виплати, в тому числі  житлові субсидії та пільги на житлово – комунальні послуги, отриманні у готівковій формі.

Призначення житлових субсидій та пільг на житлово-комунальні послуги, а також контроль за їх цільовим використанням здійснюються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення, які є податковими агентами, що зобов’язані відображати суми нарахованих або сплачених доходів на користь фізичних осіб у податковому розрахунку за формою 1-ДФ під ознакою доходу «128».

Це означає, що суб’єкти декларування при отриманні відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків можуть побачити в них окрім заробітної плати також і суми виплачених житлових субсидій та пільг на житлово-комунальні послуги під ознакою доходу «128».

Проте, зауважуємо, що такі виплати згідно зі ст. 165 Податкового кодексу України не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб, тому вони не підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб та військовим збором.

В разі виникнення питань з даного приводу Ви можете звернутися за наступними телефонами:

  • (068) 996-09-12 – по Корольовському району;
  • (0412) 42-50-00 – по Богунському району.

Департамент соціальної політики міської ради