Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У 2020 році Міський центр обліку бездомних осіб надав притулок понад 260 безхатченкам. Депутатам міської ради показали, як працює соціальний заклад

02.02.2021
У 2020 році Міський центр обліку бездомних осіб  надав притулок понад   260 безхатченкам. Депутатам міської ради  показали, як працює соціальний заклад

У Житомирі безпритульні можуть отримати тимчасовий прихисток та соціально-побутові послуги  у відокремленому  підрозділі  ЖОГО «Милосердя» «Комплексний заклад соціального захисту для осіб, що потрапили в складні життєві обставини». Тут працівники Центру допомагають в оформленні або відновленні документів, здійснюють медичний огляд, надають соціальні послуги тощо.

Депутати  Житомирської міської ради завітали сьогодні  до міського центру  обліку бездомних осіб, знайомлячись зі специфікою роботи  закладів соціального захисту  нашої громади. 

Наповнювальна  спроможність Центру – 100 осіб.  Наразі  ж тут перебуває 45 людей,  що потрапили в складні життєві обставини. Серед них – бездомні; особи, звільнені з місць позбавлення волі, а також ті, хто втратив соціально-корисні зв’язки, мають  ознаки  інвалідності та не мають місця постійної реєстрації.  Ці люди мають можливість отримати  тимчасове місце перебування, соціально-побутові послуги, допомогу у відновленні документів, сприяння у працевлаштуванні тощо.

 Як зазначає Владислав Паламарчук, керівник ГО «Милосердя», 2020 році проведено 374 рейди соціального патрулювання в середовищі бездомних осіб,  які  здійснюють волонтери з числа осіб, що пройшли реінтеграцію в закладі.

Підопічні самостійно готують та прибирають, долучаються до суспільно корисної праці, навіть приміщення облаштовано їхніми руками. В закладі організовано куточок для читання. Зазначимо також, що клієнтами Центру здійснюється паліативний догляд.

«У 2020 році надано 130 тис. соціальних послуг 633 особам.  А в осінньо-зимовий період жодна людина не померла від переохолодження», -  розповідає Влад Паламарчук. Зазначено, що у  2020 році  послугами тимчасового притулку в Центрі скористалось 261 особа.

З місцевого бюджету надається фінансова підтримка Центру. Так, у 2021 році  на утримання  9 посад працівників, які надають тут послуги, з бюджету громади  виділено 647 тис. грн.  Інші потреби Центру  забезпечує ГО «Милосердя», залучаючи недержавні джерела фінансування (кошти організації, гуманітарна допомога, благодійні внески, грантові кошти на облаштування приміщень,  донорські кошти та ін.)