Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

З представниками церков говорили про розвиток сімейних форм виховання

04.02.2021
З представниками церков говорили  про розвиток сімейних форм виховання

За участю представників церков у  міській раді відбувся круглий стіл з питання інформування населення про розвиток у місті патронату, прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу. Було обговорено ситуацію по місту щодо влаштування дітей-сиріт у сімейні форми виховання.  Говорили зокрема  про прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу  та   патронат.

«Прийомна сім’я - це сім’я  або особа, що не перебуває в шлюбі, яка добровільно взяла на утримання та виховання на власну жилу площу дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування  (від1 до 4 дітей)», - кажуть фахівці центру соціальних служб міської ради. За період з 2005-2021 рр. функціонувало 20 прийомних сімей, де виховувалася  31 прийомна дитина, з них 9 сімей припинили функціонування. На сьогодні ж  таких сімей у Житомирі - 11, а виховується  в них 25 дітей.

За період з 2005-2021 рр. функціонувало 10 ДБСТ, в яких виховувалося  110 дітей,  з них 4 сім’ї припинили функціонування. Дитячий будинок сімейного типу – це окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя чи окремої особи, які беруть на виховання та спільне проживання на надану жилу площу  від 5 до 10 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, враховуючи власних неповнолітніх дітей.

Формою сімейного виховання є і патронатна сім’я,  в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі. Дитина тут отримує послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім'ї. Варто зазначити, що патронат над дитиною — це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім'ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Всіх, хто зацікавився, просимо звертатися до Житомирського центру соціальних служб міської ради (м. Житомир, вул. Лесі Українки, 43а, тел. 47-09-42, 47-09-44, 063-354-65-20,  063-354-65-00).