Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Завершилось засідання комісії із соціально-гуманітарних питань

10.02.2021
Завершилось засідання комісії із соціально-гуманітарних питань

На розгляд комісії було внесено ряд питань, серед яких зміни в програму управління капітального будівництва "Будівництво (реконструкція, капітальний ремонт) об'єктів комунальної власності". Дані зміни передбачають фінансування на виготовлення ПКД об'єктів: реконструкція території благоустрою комунального закладу "Житомирська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олега Ольжича"; реконструкція території благоустрою із встановленням архітектурних форм за адресою вул.Ольжича,14; реконструкція кінотеатру "Жовтень".  Кошти надійшли як субвенція з обласного бюджету від депутатів.

Присутні депутати також заслухали відповіді виконавців на попередні рекомендації комісії, листи та звернення.

У ході засідання було підтримано внесення змін до рішення міської ради "Про звільнення від сплати комунальних послуг учасників АТО, членів їх сімей та сімей загиблих" зі змінами. Проєкт рішення  передбачає: "Нацкомісія з регулювання енергетики та комунальних послуг встановила нові тарифи на доставку газу та змінила порядок оплати послуг з доставки газу. Тому, з січня 2020 р. плата за доставку вилучена з рахунків за газ. Всі споживачі отримують окремі рахунки: один за газ, другий - за його доставку. З метою забезпечення державних соціальних гарантій та приведення існуючих норм споживання, дотримання принципу соціальної справедливості в частині надання пільг, постановою Кабінету Міністрів від 06.08.2014 № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» установлено соціальну норму для оплати комунальних послуг, в тому числі розподілу природного газу. Враховуючи звернення родин загиблих (пропавших безвісти), померлих учасників АТО/ООС та з метою забезпечення дотримання соціальних гарантій, до рішення міської ради «Про внесення змін до рішення міської ради від 29.07.2015 № 936 «Про звільнення від сплати комунальних послуг учасників АТО, членів їх сімей та сімей загиблих» зі змінами» додана додаткова послуга розподілу природного газу.

«Одночасно повідомляємо, що бійці-добровольці відповідно до пункту 21 статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» отримали статус учасників бойових дій та набули право на отримання 75-процентної знижки плати за користування житлово-комунальними послугами за рахунок коштів державного бюджету. Враховуючи викладене, в даному рішенні з переліку осіб, які звільняються від сплати за житлово-комунальні послуга, бійці-добровольці та члени їх сімей вилучені, як отримувачі зазначених послуг з місцевого бюджету",- зазначила Вікторія Краснопір директор департаменту соціальної політики міської ради.