Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Призначення житлових субсидій в умовах підвищення цін та тарифів на житлово – комунальні послуги

11.02.2021
Призначення житлових субсидій  в умовах підвищення цін та тарифів  на житлово – комунальні послуги
Одним з головних механізмів соціального захисту найбільш вразливих верств населення в умовах підвищення цін і тарифів на житлово – комунальні послуги є житлова субсидія, яка гарантує громадянам стабільність витрат на оплату житлово – комунальних послуг незалежно від зміни їх вартості. Через зазначену соціальну допомогу держава компенсує сім'ям витрати на оплату  житлово – комунальних  послуг.
Житлові субсидії призначаються відповідно до «Положення про порядок призначення житлових субсидій», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 14 серпня 2019 р. № 807) із змінами. Субсидія є адресною допомогою держави малозабезпеченим сім’ям на оплату житлово – комунальних послуг.
Наразі розмір обов’язкової частини платежу за послуги для кожної сім’ї визначається індивідуально за єдиною формулою і залежить виключно від розміру середньомісячного сукупного доходу домогосподарства в розрахунку на одну особу. Такий підхід забезпечує принцип соціальної справедливості – що менші доходи домогосподарства, то меншим є відсоток обов’язкової плати за житлово – комунальні послуги.
Домогосподарства, які раніше не користувались житловими субсидіями, але при підвищенні цін та тарифів не в змозі оплачувати житлово – комунальні послуги, можуть звернутися за їх оформленням:
  • особисто до посадової особи органу соціального захисту населення; 
  • дистанційно через вебсайт Мінсоцполітики;
  • заповнивши заяву та декларацію і відправивши  її поштою до органу соціального захисту населення.
Для призначення житлової субсидії громадянин подає до органу соціального захисту населення заяву про призначення та надання житлової субсидії у грошовій формі та декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за встановленими формами.
У разі зміни розміру цін і тарифів на житлово – комунальні послуги, внесків/платежів об’єднанню на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком, перерахунок житлової субсидії в межах установленого строку її призначення здійснюється без звернення громадян та у разі звернення за житловою субсидією призначаються протягом трьох місяців з дати такої зміни.  
Уряд постановою від 28.12.2020 р. № 1325 вніс зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 05.06.2019 р. № 483 «Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії», згідно з якими скасовано пільговий тариф на електричну енергію для побутових споживачів, у тому числі тих, які використовують електричну енергію для опалення.  
З 1 січня 2021 року по 31 березня 2021 року розрахунки з населенням за відпущену електричну енергію здійснюються за тарифами:

Період застосування

Фіксовані ціни на електричну енергію, в грн.

                         за 1 кВт год.

без податку на додану вартість

податок на додану      вартість

з податком  на

додану вартість

Січень – березень     2021

1,40

0,28

1,68

За наявності окремого обліку споживання електроенергії за періодами часу, розрахунки з населенням проводяться за відповідними тарифами та таким тарифними коефіцієнтами:

За двозонними тарифами, диференційованими за періодами часу:

Період часу

Тривалість періоду,   годин

Тарифні коефіцієнти

Нічний

(23.00 – 7.00)

8

0,5

Інші години доби

(7.00 – 23.00)

16

Повний тариф

За тризонними тарифами, диференційованими за періодами часу:

Період часу

Тривалість періоду,   годин

Тарифні коефіцієнти

Максимального навантаження енергосистеми

(8.00– 11.00; 20.00-22.00)

5

1,5

Напівпіковий

(7.00-8.00; 11.00-20.00;22.00-23.00)

11

Повний тариф

Нічний

(23.00-7.00)

8

0,4

Для більш широкого інформування громадськості з питань соціальної підтримки мешканців міста в умовах підвищення цін і тарифів на житлово – комунальні послуги забезпечено роботу «гарячих» телефонних ліній в управліннях соціального захисту населення Корольовського (097-245-19-38) та Богунського (068-312-72-15) районів, за якими громадяни можуть отримувати консультації стосовно умов призначення житлових субсидій.

Департамент соціальної політики міської ради